Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2686
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezes „Wodnika” o braku kompetencji radnych

Niedziela, 21 lutego 2016, 11:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 lutego 2016, 15:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezes „Wodnika” o braku kompetencji radnych
Fot. Przemek Kaczałko
Prezes spółki „Wodnik” Wojciech Jastrzębski podkreśla, że radni Rady Miejskiej Jeleniej Góry nie mają kompetencji, by podjąć uchwałę o odmowie zatwierdzenia taryf za zbiorowe dostarczanie wody i zbiorowe odprowadzanie ścieków, jeśli ta – prawidłowo sporządzona – została zweryfikowana przez Prezydenta Miasta. Mimo tych argumentów, podczas czwartkowego (18.02) głosowania na nadzwyczajnej sesji, radni przyjęli uchwałę o odmowie zatwierdzenia taryf „Wodnika”.

- Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „Wodnik” zgodnie z ustawą i przepisami wykonawczymi przygotowało, zweryfikowało rękoma prezydenta taryfę i następnie taryfa została przekazana Radzie Miasta. Dochowaliśmy wszelkich terminów – podkreślał Wojciech Jastrzębski kwestionując legalność czwartkowej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry.

Prezes spółki „Wodnik” zwracał uwagę na weryfikację taryfy przez zewnętrzną firmę, której w drodze przetargu badanie zlecił Prezydent Miasta. - W wyniku tej weryfikacji stwierdzono, że taryfa jest zgodna z całą formalną stroną, merytoryczną, rachunkową i została wykonana w oparciu o księgi rachunkowe spółki. W tej opinii stwierdzono, że taryfa nie zawiera zbędnych kosztów – mówił W. Jastrzębski stwierdzając jednocześnie, że radni mieli czas na decyzję do 4 lutego br.

- Po 4 lutego PWiK „Wodnik” jest zobowiązane do opublikowania taryfy w miejscowych mediach (najpóźniej 7 dni przed wejściem taryfy w życie). 16 lutego taryfa została opublikowana, więc bez względu na decyzję Rady taryfy wchodzą w życie z dniem 1 marca 2016 roku – dodał prezes przytaczając wyroki sądów administracyjnych w podobnych sprawach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (83) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group