Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7501
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezes Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai z wizytą w Jeleniej Górze

Niedziela, 18 grudnia 2011, 17:54
Aktualizacja: 21:40
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Prezes Polskiej Organizacji Shinkyokushinkai z wizytą w Jeleniej Górze
Fot. użyczone
Karkonoski Klub Karate Shinkyokushinkai miał zaszczyt gościć 17 grudnia w Jeleniej Górze prezesa POS Jacka Baranowskiego (4 dan). W sobotę odbyła się uroczysta inauguracja działalności klubu, którego prezesem jest Piotr Cieśliński, został przeprowadzony egzamin na stopnie szkoleniowe kyu dla najmłodszych adeptów karate.

Egzamin został poprzedzony pokazem w wykonaniu sensei Macieja Gizińskiego (1 dan) i sempai Piotra Cieślińskiego (1 kyu), jednak główną rolę podczas pokazu odegrały najmłodsze pociechy klubu. Uroczystość rozpoczęła się ceremoniałem japońskim i Przysięgą Dojo, którą zobowiązali się przestrzegać karatecy. Według przysięgi wartości promowane przez karate – honorowa rywalizacja, wzajemny szacunek, pokora, kultywowanie przyjaźni, zachowań prospołecznych i zdrowego stylu życia – są głównym celem tej szlachetnej sztuki walki. Uważamy, że karate shinkyokushin absolutnie zasługuje na uwagę ludzi, którym zależy na właściwym wychowaniu młodego pokolenia.

Po przysiędze obył się pokaz dzieci w tle japońskich melodyjnych dźwięków. Czterdzieścioro dzieci zaprezentowało swoje umiejętności przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Młodzi adepci zaprezentowali wysoki poziom wyszkolenia zarówno pod względem technicznym jak i mentalnym. Po pokazie dzieci odbył się test Tamashiwari, czyli łamania martwych przedmiotów. Połamane zostały przez Macieja i Piotra deski technikami shuto (kant dłoni), higi (łokieć), seiken (pieść) oraz kije baseball'owe piszczelem. Nie obyło się bez gromkich braw dla dzieci i instruktorów.

Po części pokazowej odbył się pierwszy egzamin na stopnie szkoleniowe według standardów japońskich. Na uwagę zasługuje również wzięcie udziału w egzaminie oprócz dzieci, studentów sekcji sportów walki kyokushin AZS z Politechniki Wrocławskiej w Cieplicach, którą prowadzi Piotr Cieśliński.

Egzamin przeprowadzany był przez sensei Jacka Baranowskiego (4 dan). Dla Jeleniej Góry i Karkonoskiego Klubu Karate było to olbrzymie wyróżnienie. Egzamin uwieńczony został pozytywnym zaliczeniem dla wszystkich adeptów. Po egzaminie sensei Jacek Baranowski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15, prezes MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Zbigniew Stępień, otrzymali od Zarządu Karkonoskiego Klubu Karate godność Członków Honorowych za zasługi oraz zaangażowanie w rozwój klubu.

Informujemy również, że 16 grudnia Piotr Cieśliński zdał egzamin na stopień szkoleniowy 1 kyu z wynikiem pozytywnym. Władze klubu dziękują za pomoc i wsparcie wszystkim członkom klubu oraz pomoc firmom za nagłosnienie BobSOUND Konrad Sobieszczuk oraz fotografię Art Fot Romuald Gniewek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group