• Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Godz. 0:13
  • Imieniny: Joanny, Leokadii, Wiesława
  • Czytających: 6286
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Preteksty: bliżej serca sztuki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 października 2010, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: Agrafka
Spotkania z literatami, poetami i muzyką złożą się na Festiwal PreTEKSTY. Start jutro!

Pierwsze spotkanie w ramach festiwalu rozpocznie się 21 października o godzinie 18.00 w Galerii BWA debatą prowadzoną przez Grzegorza Czekańskiego na temat literatury dolnośląskiej i środowiska regionu. Udział zapowiedzieli Karol Maliszewski, Andrzej Więckowski, Paweł Krzaczkowski, Karol Pęcherz oraz autorzy z Jeleniej Góry.

O 19.30 również w BWA podziwiać będzie można poetyckie klipy, literackie filmy i prezentacje autorów z archiwum Magazynu Materiałów Literackich Cegła oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Na zewnątrz galerii ustawiona będzie multimedialna instalacja przestrzenna „Kredytory” Arkadiusza Bagińskiego zbudowana z 10 bankomatów, w których prezentowane będą klipy stworzone przez 30 wrocławskich artystów.

W drugi dzień festiwalu 22 października (piątek) o godzinie 10.00 w Książnicy Karkonoskiej odbędą się warsztaty dla najmłodszych „Hocki-klocki”. O 18.00 w BWA będzie miało miejsce spotkanie autorskie laureatów konkursu poetyckiego im. Tymoteusza Karpowicza: Julii Szychowiak oraz Roberta Rybickiego. Z kolei o godz. 19 odbędzie się spotkanie autorskie z Januszem Rudnickim oraz Jackiem Bierutem. O 20.30 rozpocznie się koncert poetycki Edwarda Pasewicza (poezja piano) oraz Mateusza Rybickiego (saksofon, klarnet). O 22 można będzie się spotkać z artystami w klubie festiwalowym Cafe Bar Tini, znajdującym się przy Placu Ratuszowym 6.

Na festiwalu starsze formy sztuki będą się przenikać ze sobą i korespondować z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi. Organizatorami są Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group