Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6083
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera “Męża mojej żony” w Norwidzie

Wtorek, 16 grudnia 2014, 8:12
Aktualizacja: 15:33
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera “Męża mojej żony” w Norwidzie
Fot. Archiwum Teatru
Na Sylwestra (31 grudnia) jeleniogórski Teatr im. Cypriana Kamila Norwida zaplanował premierę wyśmienitej komedii “Mąż mojej żony” autorstwa Miro Gavrana w reżyserii Henryka Adamka z udziałem Jacka Grondowego oraz Piotra Konieczyńskiego. Spektakl powstał w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich.

To przedsięwzięcie zainicjowane zostało przez grających w przedstawieniu aktorów. Do współpracy zaprosili oni Henryka Adamka, reżysera m.in. familijnego spektaklu “Scrooge. Opowieść wigilijna”.

Autorem jest Miro Gavran, najwybitniejszy współczesny pisarz chorwacki, który otrzymał kilkanaście nagród literackich i teatralnych, a w roku 1999 uznany został za najlepszego dramatopisarza Europy I Środkowej. Jego utwory zostały i przetłumaczone na 32 języki. Do jego utworów scenicznych należą m.in. takie tytuły jak: “Czechow Tołstojowi powiedział “żegnam””, “Hotel Babilon”, “Miłości George'a Washingtona”, “Wszystko o kobietach” czy “Wszystko o mężczyznach”. A “Mąż mojej żony” to jedno z jego najlepszych dokonań. Prawdziwy hit.

“Mąż mojej żony” to historia o wielkim uczuciu i utracie zdrowego rozsądku Przezabawny, mistrzowski dialog - naszpikowany zaskakującymi pointami i nagłymi zwrotami akcji. Dwóch mężczyzn w matni. Są śmieszni, czasami żałośni, czasami wzruszający.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group