Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6166
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Premiera „Jeleniosfery” coraz bliżej

Środa, 11 sierpnia 2010, 13:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 sierpnia 2010, 7:57
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Premiera „Jeleniosfery” coraz bliżej
Fot. TEJO
Jeszcze tylko dwa warsztatowe dni dzielą uczestników trzeciego turnusu „Lato w teatrze” od premierowego pokazu widowiska, nad którym młodzi adepci sceny pod kierunkiem instruktorów od kilku dni pracują w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

To najbardziej męczący etap prac. Z reguły na przygotowanie spektaklu jest kilka tygodni prób. Warsztaty „Lato w teatrze” czas ten zawężają do ledwie dni kilku. A efekt – jak przyznają sami twórcy „Jeleniosfery” musi być na poziomie. Tym większy szacunek należy się młodzieży, która – poświęcając część wakacji sztuce – przygotowuje widowisko, które dwukrotnie zobaczą jeleniogórzanie.

Każda z trzech grup (Katarzyny Janekowicz, Jana Kochanowskiego i Łukasza Dudy) zaprezentuje na scenie po trzy etiudy, które z kolei złożą się na spektakl „Jeleniosfera”. Etiudy będą zagrane różnymi środkami języka teatru. Dlatego też każda z grup nastawiona jest na nieco inny charakter przekazu. Będzie pantomima (Jan Kochanowski), taniec z bardzo efektownymi i dynamicznymi układami (Katarzyna Janekowicz) i teatr dialogu absurdu (Łukasz Duda).

Instruktorzy dopracowują etiudy, które wciąż jeszcze wymagają „wyczyszczenia” zanim będzie można budować z nich spektakl. Wiktor Szybałdin, opiekun grupy scenograficznej, od jutra zacznie też pracę nad montażem scenografii. Pojawią się także kostiumy: będą skromne i białe. Później przyjdzie czas na próby kostiumowe i zdynamizowanie całości. Zabawa w teatr na poważnie młodzieży bardzo się podoba. – Dla mnie takie warsztaty mogłyby trwać przez całe wakacje – powiedziała nam Monika.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group