Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2209
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera „Cyrku Doktora Dolittle” w Zdrojowym Teatrze Animacji

Sobota, 26 kwietnia 2014, 9:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 kwietnia 2014, 14:55
Autor: Elster
Jelenia Góra: Premiera „Cyrku Doktora Dolittle” w Zdrojowym Teatrze Animacji
Fot. Archiwum Teatru
1 maja (w czwartek) o godz. 16.00 Zdrojowy Teatr Animacji szykuje premierę spektaklu lalkowego „Cyrk Doktora Dolittle”, inspirowanego powieścią Hugha Loftinga w tłumaczeniu Pawła Pawlika. Reżyseruje Libor Śtoumpf. To czwarta premiera w sezonie artystycznym 2013/2014.

Tym razem czeski reżyser i scenograf Libor Śtoumpf przedstawi treść słynnej książki Hugha Loftinga przy pomocy tzw. teatru czarnego. Jest to technika lalkarska, która polega na odpowiednim oświetleniu sceny. Za pomocą specjalnego, ultrafioletowego światła, kryją się niewidoczni dla publiczności animatorzy lalek.

W spektaklu występują: Dorota Bąblińska-Korczycka, Dorota Fluder, Lidia Lisowicz, Radosław Biniek, Tadeusz Ksiądzyna, Sylwester Kuper, Jacek Maksimowicz i Sławomir Mozolewski.

W historii jeleniogórskiego Teatru Animacji jest to druga realizacja według dzieła brytyjskiego autora literatury dziecięcej. W 1991 r. powstał opowiedziany w planie żywym „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” w reżyserii ówczesnego dyrektora teatru Andrzeja Kempy, z udziałem m.in. Jadwigi i Tadeusza Kutów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group