Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9790
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premier zapłacił za wiedzę

Poniedziałek, 8 października 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2007, 11:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Premier zapłacił za wiedzę
Fot. Angela
Po 258 złotych przez dziesięć miesięcy dla najlepszych uczniów.

Opłacają się szóstki na świadectwie. 114 prymusównie tylko z Jeleniogórskiego odebrało w poniedziałek w gmachu Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Żeromskiego stypendia prezesa rady ministrów.
Co miesiąc do końca roku szkolnego na ich konto płynie ponad 250 zł. Dla wielu wyróżnionych to ogromna pomoc finansowa oraz spora motywacja do dalszej nauki.

Jedni pracowali na nie ciężko przez cały swój pobyt w szkole, inni uczyli się dla siebie z przyjemności przez ostatni rok. Wszyscy jednak, którym wręczono dzisiaj stypendia cieszą się z tych pieniędzy, i jak mówią, już zaplanowali, na co je wydadzą.

- Jest to dla mnie ogromna wartość nie tylko finansowa – powiedział nam Bartek Duda z klasy maturalnej I LO. - Jestem z małej miejscowości, dlatego te środki rozszerzą moje możliwości. Planuję studia w Niemczech, a stypendium z pewnością pomoże mi osiągnąć ten cel. Pieniądze wykorzystam na zakup komputera i kursy językowe. Dużo pracowałem w ubiegłym roku i jest to przede wszystkim wynik tej pracy, ale opłacało się - dodał

Wielu swój sukces przypisuje pracy jeszcze w gimnazjum.
- Aby dostać te pieniądze należało się uczyć w gimnazjum, technikum jest tylko rozszerzeniem i kontynuacją tego czego już się nauczyliśmy - powiedział Marcin Kamiński III klasy z Zespołu Szkół nr 1 w Lubinie. Niewątpliwie jednak taka nagroda bardzo zmotywuje do dalszej pracy zarówno w obecnej szkole, jak i na przyszłych studiach.

Stypendium mógł uzyskać tylko jeden, najlepszy uczeń w szkole. W Jeleniej Góry pieniądze odebrało 15 uczniów, z Legnicy czternastu, z Lubinia dziesięciu, z Głogowa osiem osób, ze Zgorzelca i Jawora po siedem osób, z Piechowic i Szklarskiej Poręby po dwie osoby, z Karpacza jedna.

Jak mówi Paweł Domagała, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego, jest znacznie więcej licealistów i gimnazjalistów, którym bardzo niewiele brakuje do najwyższej średniej.
Dostają oni szkolne stypendia naukowe.

Miłą uroczystość osłodził poczęstunek dla laureatów i gości przygotowany przez państwo Surowiaków, za co organizatorzy – za naszym pośrednictwem – dziękują.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
125
Plac Ratuszowy
11%
Plac Piastowski
55%
Wolę miejskie parki
34%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group