Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7818
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prelekcje Jeleniogórskiej KMP

Piątek, 24 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 17:27
Autor: kmp
Prelekcje w placówkach oświatowych.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami funkcjonariusze Sekcji Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z dzielnicowymi oraz Strażą Miejską prowadzą liczne prelekcje i pogadanki w placówkach oświatowych w ramach realizacji programów prewencyjnych pt ;<b>„ Bezpieczne Wakacje „, „ Nie daj się uzależnieniom”, Program poprawy Bezpieczeństwa Turystów na terenie Powiatu Jeleniogórskiego „</b>

W Gimnazjum przy Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze przeprowadzono prelekcję na następujące tematy:
1. Odpowiedzialność prawna oraz stosowane środki wobec nieletnich w świetle ustawy z dnia 26.10.1982 z późniejszymi zmianami o postępowaniu w sprawach nieletnich”.
2. „Narkomania – przyczyny, skutki i sankcje karne w odniesieniu do Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii”.
3. Bezpieczeństwo na drodze i jej obrębie, w obszarach kolejowych i w kontakcie z psem.
W ramach zajęć omówiono:
• Niebezpieczeństwa i wszelkie zagrożenia w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” i prowadzonych programów prewencyjnych ( w tym bezpieczeństwo w domu i poza nim, itp.)
• Bezpieczeństwo w obszarach kolejowych;
• Odpowiedzialność karna nieletnich w świetle Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich;
• Nieletni jako sprawcy czynów karalnych;
• Środki opiekuńczo – wychowawcze jakie orzeka Sąd Rodzinny w stosunku do nieletnich;
• Agresje i przemoc na terenie szkoły;
• Nieletni jako ofiara przestępstw;
• Zjawisko narkomanii.

Spotkanie to było zainicjowane przez pedagoga szkolnego. W 8 spotkaniach, które trwały od 9.00 do 12.30 wzięło udział 330 uczniów oraz nauczyciele i opiekunowie.
Ponadto w ramach <b>VII „Festynu przedszkolnego dla dzieci i rodziców”</b>, którego organizatorem była Dyrekcja Przedszkola nr 10 w Jeleniej Górze policjanci uczestników strażnicy miejscy zapoznali uczestników z zagrożeniami i wszelkiego rodzaju niebezpieczeństwem, które mogą w różnych sytuacjach czyhać na dziecko, młodzież, osoby dorosłe, jak i starszych ludzi. W spotkaniu tym uczestniczył również dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze asp. Jan Kiżuk, który omówił realizowany przez Policję „Program holenderski” i zadania dla dzielnicowych, jako animatorów bezpieczeństwa, a także z programem poprawy bezpieczeństwa turystów na terenie powiatu jeleniogórskiego.
Podczas festynu policjanci prowadzili akcję znakowania rowerów, naukę znaków drogowych na specjalnie przygotowanym „Miasteczku Ruchu Drogowego” i „Autochodziku”. Wraz ze Strażą Miejską przekazano dzieciom liczne materiały prewencyjne, w tym „Policja nie tylko dzieciom”, „Ja, rower i przepisy „ itp.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group