Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 6008
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prawdziwa lekcja anatomii na warsztatach w ZSP–U

Poniedziałek, 6 marca 2017, 8:39
Aktualizacja: 8:44
Autor: Sylwia Czesna
Jelenia Góra: Prawdziwa lekcja anatomii na warsztatach w ZSP–U
Fot. Użyczone
Anatomia i fizjologia zwierząt różnych gatunków, a także codzienna opieka nad czworonożnymi przyjaciółmi – to główne zagadnienia warsztatów, jakie odbyły się w Technikum Weterynaryjnym przy Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze w ostatni piątek z inicjatywy nauczyciela przedmiotów weterynaryjnych Przemysława Spychalskiego.

Wzięli w nich udział uczniowie klas drugich i trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni. Warsztaty były podzielone na dwie części. Pierwszą wypełniła prelekcja dotycząca zasad wykonywania sekcji zwłok zwierząt, jak również anatomii i fizjologii czworonogów, które najczęściej towarzyszą człowiekowi.

Uczniowie liceum byli bardzo zainteresowani zagadnieniami dotyczącymi budowy różnych gatunków zwierząt. Inicjator przedsięwzięcia Przemysław Spychalski odpowiadał na pytania uczestników warsztatów. Padało ich wiele, ponieważ duża część młodych ludzi ma psa lub kota. Okazało się jednak, że nie wszystkie aspekty opieki nad pupilem, były znane ich opiekunom.

W drugiej części warsztatów uczniowie udali się do pracowni prosektoryjnej. W trakcie tych zajęć poznawali nie tylko tajniki budowy anatomicznej zwierząt i ich fizjologii, ale również dowiedzieli się, jakie są najczęstsze choroby zwierząt towarzyszących, ich objawy oraz sposoby leczenia. Nie zabrakło informacji dotyczących profilaktyki chorób zwierząt domowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group