Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5080
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prawdziwa lekcja anatomii na warsztatach w ZSP–U

Poniedziałek, 6 marca 2017, 8:39
Aktualizacja: 8:44
Autor: Sylwia Czesna
Jelenia Góra: Prawdziwa lekcja anatomii na warsztatach w ZSP–U
Fot. Użyczone
Anatomia i fizjologia zwierząt różnych gatunków, a także codzienna opieka nad czworonożnymi przyjaciółmi – to główne zagadnienia warsztatów, jakie odbyły się w Technikum Weterynaryjnym przy Zespole Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze w ostatni piątek z inicjatywy nauczyciela przedmiotów weterynaryjnych Przemysława Spychalskiego.

Wzięli w nich udział uczniowie klas drugich i trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Bogatyni. Warsztaty były podzielone na dwie części. Pierwszą wypełniła prelekcja dotycząca zasad wykonywania sekcji zwłok zwierząt, jak również anatomii i fizjologii czworonogów, które najczęściej towarzyszą człowiekowi.

Uczniowie liceum byli bardzo zainteresowani zagadnieniami dotyczącymi budowy różnych gatunków zwierząt. Inicjator przedsięwzięcia Przemysław Spychalski odpowiadał na pytania uczestników warsztatów. Padało ich wiele, ponieważ duża część młodych ludzi ma psa lub kota. Okazało się jednak, że nie wszystkie aspekty opieki nad pupilem, były znane ich opiekunom.

W drugiej części warsztatów uczniowie udali się do pracowni prosektoryjnej. W trakcie tych zajęć poznawali nie tylko tajniki budowy anatomicznej zwierząt i ich fizjologii, ale również dowiedzieli się, jakie są najczęstsze choroby zwierząt towarzyszących, ich objawy oraz sposoby leczenia. Nie zabrakło informacji dotyczących profilaktyki chorób zwierząt domowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
65
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group