Poniedziałek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 1836
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prawda i pamięć. Od piątku w Książnicy Karkonoskiej

Wtorek, 31 stycznia 2012, 12:27
Aktualizacja: Sobota, 11 lutego 2012, 8:43
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Prawda i pamięć. Od piątku w Książnicy Karkonoskiej
Fot. Organizator
Wystawa fotografii dokumentujących wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, trafi do Jeleniej Góry. Przez kilka dni zdjęcia będzie można oglądać w Książnicy Karkonoskiej.

Poseł na Sejm RP Marzena Machałek, Centrum Edukacji i Informacji Regionalnej „Książnica Karkonoska” oraz Klub Gazety Polskiej w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę fotograficzną „Prawda i pamięć –Smoleńsk 10.04.10

Ekspozycja to fotograficzny zapis chwil przedpołudnia, 10 kwietnia 2010 roku, dnia, kiedy rządowy samolot TU-154M rozbił się podchodząc do lądowania na lotnisku Sewiernyj w Smoleńsku. W katastrofie zginęła Para Prezydencka, przedstawiciele rządu, Sejmu i Senatu, duchowieństwa i różnych organizacji, którzy zmierzali na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Przedstawione dokumenty pochodzą nie tylko z miejsca katastrofy. Ilustrują także miejsca, do których delegacja nie dotarła. Pokazują emocje, jakie towarzyszyły świadkom tego tragicznego wydarzenia.

Ekspozycja „Prawda i pamięć” była pokazywana, między innymi, w Parlamencie Europejskim. Tam „zasłynęła” z powodu zasłonięcia przez kwestorów PE podpisów pod przedstawianymi zdjęciami.

W Jeleniej Górze wystawę będzie można oglądać w dniach 3 – 11 lutego 2012 roku na drugim i trzecim piętrze Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej. Otwarcie odbędzie się 4 lutego o godzinie 16. Wydarzeniu towarzyszyła będzie projekcja filmu Anity Gargas „10.04.10” w sali konferencyjnej Książnicy.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do zwiedzania wystawy i na uroczystość otwarcia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group