Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4716
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Praktyczna lekcja bezpieczeństwa

Czwartek, 21 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 21 września 2006, 12:44
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Praktyczna lekcja bezpieczeństwa
Fot. SM
Poznawanie znaków drogowych, zasad przechodzenia przez jezdnię, zachowania się na ulicy – tego strażnicy miejscy chcą nauczyć przedszkolaków.

Nawet małe dzieci muszą samodzielnie wychodzić z domu po zakupy – mówi mł. insp. Grzegorz Rybarczyk, rzecznik jeleniogórskiej straży miejskiej.

Z rozmów z przedszkolakami wynika, że dotyczy to około 60 procent najmłodszych mieszkańców miasta. Dwadzieścia procent z nich, aby kupić chleb, czy bułki, musi przejść na drugą stronę jezdni.

Bezpieczeństwo na ulicy będzie podstawowym tematem, który strażnicy miejscy poruszą podczas cyklicznych spotkań w jeleniogórskich przedszkolach. Akcja pod hasłem „Bezpieczny przedszkolak” już się zaczęła.
Podobna jest prowadzona także w szkołach podstawowych.

– Nieświadomość sytuacji może doprowadzić do tragedii: wybieganie zza zaparkowanych samochodów, przebieganie na drugą stronę w niedozwolonych miejscach, wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżający samochód – wylicza G. Rybarczyk.

Strażnicy miejscy nie ograniczą się jedynie do pogadanek. Jak zachować się bezpiecznie na jezdni? Tego przedszkolne dzieci nauczą się w praktyce podczas pokazów organizowanych przez stróżów miasta.

Zarówno policjanci jak i strażnicy podkreślają skuteczność takich akcji. W Jeleniej Górze od dawna nie wydarzył się wypadek drogowy z udziałem małych dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group