Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3183
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pracownicy budują stadion przy Złotniczej za darmo?

Środa, 3 kwietnia 2013, 8:00
Aktualizacja: Czwartek, 4 kwietnia 2013, 7:31
Autor: Mea
Jelenia Góra: Pracownicy budują stadion przy Złotniczej za darmo?
Fot. Angela
– Nie mieliśmy za co kupić chleba na święta, bo nie wypłacono nam pieniędzy za luty – mówi mężczyzna pracujący na budowie stadionu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Podwykonawca, czyli Zakład Budowlano Montażowy Iskra z Kielc robi co może, by wypłacić pracownikom chociaż część pieniędzy.

- Do 15. marca powinienem dostać wypłatę za luty. Co chwilę zapewniano, że pieniądze będą, i tak minęły już dwa tygodnie. W piątek przed świętami czekaliśmy do godz. 18.00, bo już miały przyjść pieniądze na nasze wypłaty. Okazało się, że czekaliśmy na marne i na święta kilkunastu pracowników zostało bez grosza. Umowy o dzieło mamy podpisane do końca kwietnia – mówi pracownik (imie i nazwisko do wiadomości redakcji).

Asystentka prezesa Firmy Iskra Zofia Jakubczyk poinformowała nas, że wykonawca nie wypłacił im jeszcze pieniędzy, dlatego nie mogli zrobić wypłat pracownikom. – Ubolewamy nad tym, że przed świętami nie udało nam się przelać pensji. Nasza firma bierze pożyczkę, by jak najszybciej wypłacić pracownikom chociaż część pieniędzy, co ma nastąpić dzisiaj (03.04.) – poinformowała Zofia Jakubczyk.

Wykonawca budowy stadionu przy ul. Złotniczej twierdzi jednak inaczej. Robert Burzycki, dyrektor spółki pod firmą Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy poinformował, że nie mają żadnych wymagalnych zobowiązań wobec „ZBM Iskra”. Ponadto otrzymali informację od "ZBM Iskra", że firma ta złożyła wniosek o upadłość.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group