Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3315
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

z kraju: Pracowita zima Łukasza Włocha

Czwartek, 21 stycznia 2010, 11:33
Aktualizacja: Wtorek, 26 stycznia 2010, 11:07
Autor: ahawer
z kraju: Pracowita zima Łukasza Włocha
Fot. Marcin Hinz
Zaraz po nagraniu materiału dla Jelonka TV – Na sportowo wokół plebiscytu – Łukasz Włoch udał się na północ Polski, gdzie wraz ze swoim kierowcą Mariuszem Stecem trenowali na śliskiej nawierzchni.

Testy odbyły się pod okiem V-ce Mistrza Europy Michała Sołowowa i jego pilota Maćka Barana. Dzięki ich uprzejmości mogli sprawdzać ustawienie samochodu, a także docierać się między sobą.

Jazda po zaśnieżonych drogach Warmii to naprawdę wielka szkoła i wyćwiczone odruchy przydadzą się podczas walki w Mistrzostwach Polski, choć nie ma rajdu zimowego to na pewno zaprocentuje. Wiele cennych wskazówek udzielił Mariuszowi - Michał Sołowow, który przygotowywał się do rajdu Szwecji zaliczanego do mistrzostw świata WRC. W tym samym czasie Łukasz wymieniał uwagi z pilotem załogi Cersanit rally team Maćkiem Baranem.

Potrzebujemy jeździć razem dużo kilometrów, żeby się zgrać. Testy dały nam wiele odpowiedzi dużo się o sobie dowiedzieliśmy. Wprowadziliśmy kilka zmian zarówno w opisie jak i w sposobie komunikacji. W sobotę od rana sprawdzaliśmy tzw. długie kolce w oponach i nowe nastawy zawieszenia, w których pomagał rajdowy inżynier Krzysztof Gołąb. Wszystkim chcieliśmy bardzo podziękować ich praca jest bezcenna.- powiedział nam Łukasz Włoch.

Testy zakończyły się około 10 i od razu przesiedli się do cywilnego lancera i ruszyli z Olsztyna do Tychów, gdzie rozgrywany był charytatywny mecz w hokeja: Artyści kontra Rajdowcy. Dochód z tej wspaniałej imprezy przekazany został na rzecz WOŚP. Po stronie artystów wystąpili miedzy innymi zespół Feel, zespół Cree Kabaret OT.TO, Andrzej Nejman, Krzysztof Hanke, Piotr Cyrwus, Bogdan Kalus i Sylwester Maciejewski, Mateusz Dewera, Zygmunt Chajzer, Marcin i Rafał Mroczek, Mariusz Kałamaga, Marek Kapłon po stronie rajdowców wystąpili Tomasz Kuchar Kajetan Kajetanowicz Marek Nyga i wielu innych.

Zgodnie z tradycją przegrali rajdowcy, a jak żartują aktorzy mówiąc że hokeistów też potrafią zagrać, jednak nie wynik meczu był tam najważniejszy - Rok temu zebraliśmy ok. 68 tys. zł, dwa lata temu 50 tys., zaś dla przykładu pierwsza zbiórka dała nam wynik... 150 zł podkreślił organizator. Z roku na rok jest coraz lepiej i o to chodzi. Łukasz Włoch nie zapomniał też o jeleniogórskiej rajdowej orkiestrze gdzie licytował kalendarze z autografem swojego kierowcy. Teraz jest bardzo pracowity czas nie mamy dopiętego budżetu na 8 eliminacji potrzebujemy ok 1milona złotych. Jeżeli nie zbierzemy takiej kwoty to raczej nie będziemy jeździć.

Na sportowo wokół plebiscytu:

https://www.jelonka.com/25467

Filmik z zimowego testu Mariusz Steca z Łukaszem Włochem w Rożynce k/Olsztyna.

Szlachetny cel, wspaniała inicjatywa ze strony rajdowców ich przyjaciół oraz artystów by wspólnie wspomóc WOŚP.
Zapraszamy do obejrzenia filmiku:

Relacja zrealizowana w Studiu Filmowym OesRECORDS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
359
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group