Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3026
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poznaj oblicze mniejszości religijnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 14 lipca 2008, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
Kościół ewangelicki Zbawiciela w Cieplicach.
Fot. TEJO
Katolicy to nie jedyna wspólnota wyznawców chrześcijaństwa na religijnej mapie Jeleniej Góry. Różnorodność tej dziedziny życia w stolicy Karkonoszy chce uzmysłowić mieszkańcom działający od kwietnia Klub Religioznawczy „Kastalia”.

Klub w ciekawy sposób chce prezentować tematykę religijną bez spojrzenia wyznaniowego, ale w sposób merytoryczny i dialogiczny.

– We wtorek (15 lipca) o godz. 17, w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu odbędzie się kolejne spotkanie „Kastalii”, którego gościem będzie dr hab. Zbigniew Pasek.
– Jest profesorem AGH, wybitnym znawcą i badaczem protestantyzmu jak i zjawiska nowych ruchów religijnych. Przy Instytucie Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim prowadzi Pracownię Dokumentacji Wyznań Religijnych w Polsce Współczesnej – informują nas organizatorzy.
Tematem spotkania będzie protestantyzm.

W czerwcu gościem „Kastalii” był Dada Vanditananda ze stowarzyszenia Ananda Marga z Głębocka, w maju – ksiądz prawosławny Bazyli Sawczuk. Klub planuje już sierpniowe spotkanie z nauczycielem jogi z Krakowa, a we wrześniu chce zaprosić księdza Wiesława Suchoraba, proboszcza ewangelickiej parafii Zbawiciela w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~KtOś 14-07-2008 9:52
Ooo... fajnie ;) ja jestem protestantem i z chęcią posłucham pana profesorka :)
piipi 14-07-2008 10:12
..jestem za DIALOGIEM !!.
~ 14-07-2008 18:34
fajna inicjatywa. gratulacje dla organizatorów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group