Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 2492
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Poziom wody w rzekach przekroczył stany alarmowe

Czwartek, 21 lipca 2011, 17:11
Aktualizacja: Piątek, 22 lipca 2011, 13:46
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Poziom wody w rzekach przekroczył stany alarmowe
Fot. RED
Wskutek trwających od kilku godzin opadów deszczu stało się tak w Piechowicach na rzece Kamienna i w Barcinku na Kamienicy. W Szklarskiej Porębie ewakuowano setkę wypoczywających dzieci na polu namiotowym Czerwonak. Spokojnie jest natomiast w Jeleniej Górze, gdzie woda utrzymuje się nieco powyżej stanu ostrzegawczego.

Pracownicy centrum zarządzania kryzysowego, zarówno powiatowego, jak i miejskiego, na bieżąco monitorują stan wody w rzekach i z niepokojem patrzą w niebo. Na godzinę 14.00 w Barcinku woda przekroczyła bowiem stan alarmowy o 84 cm, a w Piechowicach o 6 cm. W Kowarach na Jedlicy woda jest 2 cm powyżej stanu alarmowego. Zalane zostało część pół uprawnych i łąk w pobliskich miejscowościach.

Nie odnotowano podtopień budynków mieszkalnych czy piwnic. Z zalanego pola namiotowego w Szklarskiej Porębie ewakuowano natomiast setkę dzieci wraz z opiekunami. Cała grupa została przeniesiona do budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego.

Jak podaje dyżurny Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, spokojnie jest na jeleniogórskich odcinkach rzek Bóbr i Kamienna, gdzie odnotowano niewielki wzrost poziomu wody, która obecnie przekroczyła stany ostrzegawcze. Deszcz ma padać co najmniej do jutra rana, ale wilgotna aura może utrzymać się do końca tygodnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group