Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6781
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: Pożegnanie Posła – list na pamiątkę

Wtorek, 20 kwietnia 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Karolina/Angela
REGION  KRAJ: Pożegnanie Posła – list na pamiątkę
Fot. Karolina
Wicemarszałek Sejmu RP, Jerzy Szmajdziński nie raz odwiedzał miasto pod Szrenicą. Jego ostatnia wizyta miała miejsce 5 marca z okazji uroczystości inauguracji jubileuszu 50–lecia nadania praw miejskich Szklarskiej Porębie. Na tę okoliczność przygotował specjalny list, którego w końcu nie odczytał.

Dokument przekazał jednak przewodniczącemu rady miejskiej, nie wiedząc wówczas, że po upływie kilku tygodni stanie się on ważną pamiątką dla mieszkańców i samorządowców.

Osoba wicemarszałka uświetniła marcową uroczystość, która odbyła się w sali widowiskowej Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS. Jerzy Szmajdziński wziął udział tylko w oficjalnej części inauguracji jubileuszu. Natłok obowiązków nie pozwolił mu pozostać dłużej. Przywiózł ze sobą napisane wcześniej przemówienie, które zamierzał w całości zaprezentować.

Po nieoczekiwanym wystąpieniu Piotra Kaczmarskiego na temat problemów związanych z rozbudową kompleksu narciarskiego na Szrenicy, wcześniejszy plan musiał ulec zmianie. Wicemarszałek, jak i pozostali mówcy, odłożył na bok swój okolicznościowy list i od razu odniósł się do wystąpienia P. Kaczmarskiego.

– Szklarska Poręba jest wizytówką Polski, jest wartością narodową – stanowczo podkreślał Jerzy Szmajdziński. Obiecał również swoją pomoc i zaangażowanie w czasie rozmów władz miasta z przedstawicielami Lasów Państwowych. Następnego dnia kibicował zawodnikom Biegu Piastów w Jakuszycach.

Tekst pierwotnego przemówienia przekazał przewodniczącemu Grzegorzowi Sokolińskiemu. Dotyczyło ono spraw stricte związanych z historią dążenia ówczesnej społeczności do nabycia praw miejskich. Dzisiaj ten dokument, własnoręcznie podpisany przez wicemarszałka stał się cenną pamiątką dla mieszkańców i samorządowców Szklarskiej Poręby.

Pożegnanie w Wilanowie
Msza żałobna Jerzego Szmajdzińskiego planowana jest dziś (20 kwietnia) o godzinie 11.00 w Katedrze w Warszawie, natomiast o godzinie 14.00 odbędzie się pogrzeb na starym cmentarzu w Wilanowie, na którym leży Jego teść. Zwłoki Posła mają być skremowane.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1102
Tak
20%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group