Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6348
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pożary w lasach i płonące trawy

Wtorek, 11 marca 2014, 9:20
Aktualizacja: 9:32
Autor: Mea/Angela
Region: Pożary w lasach i płonące trawy
Fot. nayer
100 mkw. ściółki leśnej, korzeni i pozostałości po wycince drzew paliło się wczoraj (10.03.) po godz. 18.00 na terenie Nadleśnictwa Śnieżka w Kowarach. – Doszło również do 17. pożarów traw w całym regionie jeleniogórskim – informuje Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Dwunastu strażaków z Kowar i Karpacza przez dwie godziny gasiło pożar w lesie. Czytelnik, który przesłał zdjęcia napisał, że był to pożar na Brzeźniku widziany z „Wichrowej Równi” w Kowarach.

- Obowiązuje trzeci, czyli najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach na terenie powiatu jeleniogórskiego, co oznacza zakaz wchodzenia do nich – podkreśla Andrzej Ciosk.

Ponadto trawy paliły się w Jeleniej Górze przy ulicach: Sobieskiego, Wolności, Podchorążych, Sudeckiej, Małcużyńskiego, Wiejskiej, Zjednoczenia Narodowego, Tabaki, Goduszyńskiej oraz w Piechowicach przy ul. Nowotki, w Mysłakowicach, w Kostrzycy przy ul. Jeleniogórskiej, w Szklarskiej Porębie przy ul. Paderewskiego, w Janowicach Wielkich przy ul. Chłopskiej, w Chromcu i w Kowarach przy ul. Nadrzecznej.

- Przyczyną pożarów w większości przypadków było prawdopodobnie podpalenie - mówi Andrzej Ciosk.

Od początku roku straż pożarna odnotowała bardzo wiele płonących pól i łąk. - Około czterdzieści procent czyli 199 z wszystkich naszych interwencji od początku roku dotyczyło takich pożarów - stwierdził Andrzej Ciosk.

W weekend strażacy wyjeżdżali kolejne 14 razy, z czego trzy razy paliły się lasy. – Apelujemy, by ludzie się opamiętali, bo w lasach jest sucho i nietrudno o naprawdę poważne zagrożenie – dodaje A. Ciosk.

W niedzielę strażacy gasili las m.in. przy ulicach: Czerwony Dworek, Hoffmana oraz przy Sanatoryjnej w Szklarskiej Porębie. Płonęły również nieużytki w Jeleniej Górze przy ul.: Konstytucji 3 Maja, Obrońców Pokoju, Cieplickiej, Spółdzielczej, Wiejskiej, Karola Miarki czy Lwóweckiej. Nie lepiej wyglądała w weekend sytuacja w regionie. Nieużytki i suche trawy płonęły m.in. Wojcieszycach, Sosnówce, Piechowicach, Janowicach Wielkich, Radomierzu czy w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1152
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group