Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15681
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożar przy ul. Traugutta w Jeleniej Górze

Czwartek, 21 marca 2013, 9:43
Aktualizacja: Piątek, 22 marca 2013, 7:50
Autor: mea
Jelenia Góra: Pożar przy ul. Traugutta w Jeleniej Górze
Fot. KMPSP
Wczoraj (20.03.) po godz. 10.00 wybuchł pożar w mieszkaniu na poddaszu domu wielorodzinnego przy ul. Traugutta w Jeleniej Górze. – Mieszkanka akurat wyszła do sąsiada, gdy od pieca grzewczego zajęły się materiały łatwopalne. Ewakuowanych zostało dziesięć osób – poinformował Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Do straży pożarnej w Jeleniej Górze zadzwonili zaniepokojeni mieszkańcy budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Jeleniej Górze przy ul. Traugutta. Z ich zgłoszenia wynikało, że na poddaszu budynku powstał pożar, z którego dym rozprzestrzeniał się po obiekcie. Natychmiast zadysponowane zostały do działań cztery samochody gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

Po przybyciu na miejsce dowódca potwierdził, że na poddaszu budynku (3 kondygnacja) wybuchł pożar, a dym wydobywa się oknami na zewnątrz obiektu. Strażacy ewakuowali dziesięć osób przystępując jednocześnie do działań gaśniczych. Wśród ewakuowanych była lokatorka mieszkania, w którym doszło do pożaru. Pomimo okopconej twarzy starsza pani twierdziła, że czuje się dobrze. Profilaktycznie udzielono jej pierwszej pomocy, a następnie przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotowia ratunkowego. Kobieta została przewieziona do szpitala.

- Okazało się, że przed przyjazdem strażaków płomienie zaczął gasić sąsiad lokatorki i dzięki jego sprawnej akcji gaśniczej z użyciem miski z wodą, pożar nie rozprzestrzenił się. Ułatwiło to również działania strażakom, którzy po niespełna pięciu minutach akcji ugasili ogień – mówił Andrzej Ciosk.

- Pożar powstał prawdopodobnie w wyniku zgromadzenia materiałów łatwopalnych m. in. ubrań, bezpośrednio przy piecu – powiedział Andrzej Ciosk.

Straż pożarna przypomina, że przepisy przeciwpożarowe zabraniają przechowywania materiałów palnych w odległości mniejszej, niż 50 cm od urządzeń, których powierzchnie mogą się nagrzewać do temperatury przekraczającej 100 stopni Celsjusza. Nie wolno więc składać drewna opałowego bezpośrednio przy piecach, ryzykując powstaniem pożaru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
688
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group