Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2275
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pożar przy Ogińskiego (aktualizacja)

Czwartek, 19 czerwca 2014, 22:50
Aktualizacja: Sobota, 21 czerwca 2014, 10:47
Autor: Angela
Jelenia Góra: Pożar przy Ogińskiego (aktualizacja)
Fot. Angela
Policja ustala przyczyny i okoliczności pożaru, który wybuchł wczoraj (19.06) po godz. 20.00 w jednym z mieszkań na ósmym piętrze bloku przy ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze. W środku nikogo nie było. Istnieje jednak podejrzenie, że mogło dojść do podpalenia. W tej sprawie zatrzymano nietrzeźwą kobietę.

Większość mieszkańców budynku ewakuowała się przed przybyciem strażaków. – Byliśmy przerażeni – mówili. - To był ogromny wybuch, ogień wydostawał się z okna, nigdy wcześniej takiego pożaru nie widziałam – opowiadała kobieta z sąsiedniego budynku.

Pożar zauważyli lokatorzy z sąsiednich mieszkań. Wezwali straż pożarną, ale sami próbowali też ratować budynek. Wyważyli drzwi i starali się opanować ogień.

- Mieszkańcy musieli się jednak ewakuować, bo była zbyt wysoka temperatura i zbyt duże zadymienie – mówi kpt. Michał Jaremenko, dowódca grupy operacyjnej Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Kiedy dojechaliśmy na miejsce, w ogniu było jedno pomieszczenie, które praktycznie w całości uległo spaleniu, pozostałe pokoje są zniszczone i okopcone. Pracownicy energetyki sprawdzają czy w mieszkaniu był prąd, a jeśli tak, to czy jego podłączenie było legalne – dodaje strażak.

Wczoraj policja zatrzymała nietrzeźwą kobietę, która idąc ulicą nieopodal płonącego budynku krzyczała, że to ona podpaliła mieszkanie. W ręku miała klucze. Policja sprawdza, czy pasują one do zamku mieszkania, w którym pojawił się ogień. Funkcjonariusze czekają również aż zatrzymana wytrzeźwieje. Do tej pory nie udało się z nią porozmawiać.

Miejsce działań zabezpieczali również strażnicy miejscy, a obok bloku czuwała ekipa pogotowia ratunkowego. Po zakończeniu działań i przewietrzeniu budynku, lokatorzy mogli wrócić do mieszkań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group