Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6181
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Pożar klatki schodowej. Dziewięć osób ewakuowanych

Niedziela, 28 kwietnia 2013, 13:33
Aktualizacja: 13:40
Autor: Angela
Dwie osoby ewakuowano przez okno po drabinie, siedem z płonącej klatki schodowej. Jeden z lokatorów trafił do szpitala – to wynik dzisiejszego (28.04) pożaru, do którego doszło w Kowarach przy ul. Waryńskiego kilka minut po północy.

Ogień i dym wydobywający się z trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego zauważyli policjanci patrolujący okolice, którzy na miejsce wezwali strażaków. Do ich przyjazdu funkcjonariusze ewakuowali pięć osób. Kolejne dwie strażacy musieli ratować z drugiego piętra wyciągając je przez okno na drabinę, a kolejne dwie sprowadzając po płonącej klatce schodowej. 33-letni mężczyzna, który najprawdopodobniej nawdychał się trującego dymu został zabrany do szpitala, ale po badaniach i pierwszej pomocy wypisano go do domu.

- Ogniem objęty był cały pion budynku, łącznie z poddaszem i dachem – informuje dyżurny KM PSP w Jeleniej Górze. – Pożar strawił drewnianą klatkę schodową, część podłogi i schodów na strychu - dodaje dyżurny strażak.

Udział w niemal trzygodzinnej akcji wzięło 20. strażaków, ratownicy pogotowia ratunkowego, policjanci oraz pracownicy pogotowia energetycznego.

- Przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – Tym zajmie się biegły z zakresu pożarnictwa. Obecnie prowadzimy czynności w celu ustalenia okoliczności tego zdarzenia – dodaje podinsp. Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group