Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8178
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pożar kamienicy w Świerzawie

Wtorek, 15 września 2015, 15:42
Aktualizacja: 15:44
Autor: Karolina Matusewicz
Region: Pożar kamienicy w Świerzawie
Fot. Archiwum
W niedzielę (13.09), około godziny 20.00 na Placu Wolności w Świerzawie paliła się kamienica mieszkalna. Na szczęście ogień został szybko zauważony i przybyli na miejsce strażacy opanowali sytuację. Do sprawdzenia pogorzeliska pod kątem pozostawienia zarzewia ognia sprowadzona została kamera termowizyjna z jednostki PSP Jelenia Góra.

Przed przyjazdem zastępów straży pożarnej mieszkańcy pięciu mieszkań zdążyli opuścić budynek, jednak strażacy przeprowadzili ewakuację lokatorów sąsiednich budynków.

Pożar wybuchł na poddaszu, na wysokości III piętra. Po godzinie zmagań z wykorzystaniem samochodów wysokościowych i aparatów powietrznych ogień został ugaszony. Jednostki OSP Świerzawa, JRG PSP Złotoryja, OSP Sokołowiec, OSP Wojcieszów prowadziły działania na miejscu do godziny 2.00 w nocy.

Do Świerzawy przybył także specjalistyczny samochód ze sprężarką powietrza z Wałbrzycha, który uzupełniał powietrze w butlach podczas akcji, a do sprawdzenia pogorzeliska pod kątem pozostawienia zarzewia ognia sprowadzona została kamera termowizyjna z jednostki PSP Jelenia Góra.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w pożarze. Mieszkańcy noc spędzili jednak poza domem, znajdując schronienie u krewnych i w budynku Świerzawskiego Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group