Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 5686
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Powtórna wpadka dilera

Poniedziałek, 5 października 2009, 11:46
Aktualizacja: Wtorek, 6 października 2009, 8:26
Autor: TEJO
REGION: Powtórna wpadka dilera
Fot. Policja
Nie wyciągnął nauczki z życia mężczyzna, który za handel narkotykami trafił za kratki. Wykorzystując przerwę w odbywaniu kary sześciu lat pozbawienia wolności wrócił do przestępstwa. Zatrzymała go policja. Handlarzowi grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Na początku października policjanci Zespołu do walki z Przestępczością Narkotykową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mieszkańca Kowar podejrzanego o posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich dystrybucję – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Policjanci dowiedzieli się, że 28-latek aktualnie korzystający z przerwy w odbywaniu kary za handel narkotykami najprawdopodobniej wrócił do „zawodu”. Informacja okazała się prawdziwa.

Kiedy policja udała się do domu mężczyzny, ten nie chciał wpuścić funkcjonariuszy. Ci, którzy czekali na zewnątrz, zauważyli, że z okna mieszkania podejrzanego ktoś wyrzucił worek. Po sprawdzeniu okazało się, że było w nim ponad 850 działek amfetaminy i ponad 540 porcji marihuany.

Sprawca w końcu wpuścił policjantów do mieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli w środku dodatkowo profesjonalny młynek do rozdrabniania i mieszania narkotyków oraz wagę elektroniczną służącą do ważenia środków odurzających. Mężczyzna był agresywny i nie stosował się do poleceń policjantów, próbował również uciekać. Bezskutecznie. Policjanci obezwładnili go i umieścili i policyjnym areszcie – informuje podinsp. Bagrowska.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz ich dystrybucję grozi mężczyźnie nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie sprawca odbywa 6-letni wyrok za handel narkotykami, w tym sprzedaż narkotyków również nieletnim. Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, jak również ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group