Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 9003
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powstanie ośrodek rehabilitacji dla dzieci

Środa, 24 marca 2021, 10:37
Aktualizacja: 10:39
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Powstanie ośrodek rehabilitacji dla dzieci
Fot. UM JG
Dzienny ośrodek rehabilitacji dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego powstanie jeszcze w tym roku w Jeleniej Górze. To pierwsza taka placówka w naszym regionie. Dla wielu rodziców oznacza to spore ułatwienie - informuje Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Ośrodek zamierza prowadzić spółka Medica Group, która wynajmie od miasta nieużytkowaną część budynku parterowego przy ul. Wzgórze Grota Roweckiego.

Powstanie w nim taka placówka, która pozwala otoczyć kompleksową opieką najmłodszych: od urodzenia do 18. roku życia – wyjaśnia Krzysztof Rupotacki, prezes zarządu Medica Group sp z o.o. – Pomoc u nas znajdą dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami oraz wymagająca rehabilitacji neurorozwojowej - dodał.

Ośrodek ma oferować pomoc rehabilitacyjną, psychologiczną oraz logopedyczną, a także terapię zajęciową, integrację sensoryczną. Część usług będzie komercyjna, a część refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prowadzimy rozmowy z NFZ-em. Mamy zapewnienie, że będziemy mogli liczyć na ogłoszenie konkursu na te usługi – powiedział K. Rupotacki.

Firma ma 10-letnie doświadczenie w tego typu działalności, prowadzi z powodzeniem podobny ośrodek we Wrocławiu na ul. Łubinowej (Ołtaszynek).

Dzisiaj prezes otrzymał od prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka pismo, umożliwiające podpisanie umowy najmu.

Taki ośrodek to znakomita sprawa. Tym bardziej, że najbliższe znajdują się we Wrocławiu i Zielonej Górze. Dla wielu rodziców dzieci z niepełnosprawnościami będzie to spore ułatwienie, bo nie będą musieli dojeżdżać – powiedział prezydent Jerzy Łużniak.

Firma początkowo zainteresowana była innym lokalem, ostatecznie jednak zdecydowała się na obiekt należący do miasta. Wcześniej znajdował się w nim m.in. sklep spożywczy.

Zdecydowała lokalizacja – bliskość centrum miasta oraz drogi do Karpacza. Jest tu możliwość zorganizowania parkingu – podkreśla Krzysztof Rupotacki.
Najpierw spółka będzie musiała wykonać remont, potem jeszcze uzyskać niezbędne pozwolenia. Nowa przychodnia zatrudni 50-60 osób. – Większość będą stanowić osoby stąd. Rozmawiamy z miejscowymi lekarzami, fizjoterapeutami – mówi prezes Medica Group. – Kilku specjalistów będzie dojeżdżało z Wrocławia. Prezes liczy, że działalność w Jeleniej Górze rozpocznie w połowie sierpnia tego roku.

(źródło: UM JG)

Twoja reakcja na artykuł?

21
68%
Cieszy
5
16%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
860
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group