Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1687
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powrót małyszomanii

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 7 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:27
Autor: TEJO
O godzinie 13 w sobotę i niedzielę w Harrachowie (Republika Czeska) zaczną się zawody w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata. Swoje umiejętności pokaże światowa czołówka skoczków, w tym Adam Małysz.

Zawody główne poprzedzone będą treningami i zawodami kwalifikacyjnymi, które rozpoczną się już w piątek. Do przyjazdu rzeszy kibiców z całej Polski już przygotowuje się policja drogowa. - Akcja "Harrachov 2005" zacznie się 9 grudnia o 7 rano i potrwa do godz. 22, do niedzieli - mówi komisarz Edyta Bagrowska. Funkcjonariusze patrolować będą drogę krajową nr 3 w kierunku przejścia granicznego w Jakuszycach oraz drogę prowadzącą do Przełęczy Okraj.

- Przypominamy, że w weekend zostanie wstrzymany ruch ciężarówek na przejściu Jakuszyce - Harrachov - dodaje ppłk Leszek Duczyński z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej. Tiry będą kierowane do innych przejść w regionie jeleniogórskim, bądź na parkingi.

Policja apeluje o ostrożność do turystów i kibiców skoków narciarskich, którzy w tych dniach odwiedzą nasz region. W samochodach nie należy zostawiać cennych rzeczy. Trzeba włączyć alarm, a pojazd pozostawić na przygotowanych przez organizatorów parkingach. Najpewniej, podobnie jak w ubiegłym roku, podjazd w najbliższe okolice skoczni narciarskich będzie w weekend niemożliwy.

- Karnety na dwa dni zawodów sprzedaje jeszcze Biuro Almar, które mieści się przy ulicy Jedności Narodowej (telefon 0-757172123) - dowiedzieliśmy się w Centrum Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Cena: 55 złotych. Istnieje także możliwość dojazdu pod skocznię w Harrachovie specjalnym busem, który będzie kursował wahadłowo z centrum miasta pod Szrenicą.
Strażnicy graniczni przypominają kibicom o konieczności zabrania ze sobą paszportów lub dowodów osobistych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Rocky22 9-12-2005 12:45
A czy ten bus ze szklarskiej bedzie pozniej zabieral ludzi z harrachova do szklarskiej z powrotem??
~TEJO 9-12-2005 17:51
>A czy ten bus ze szklarskiej bedzie pozniej >zabieral ludzi z harrachova do szklarskiej z >powrotem?? Będzie jeździł wahadłowo, czyli tam i z powrotem, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group