• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 7:36
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 2893
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Powrót małyszomanii

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 7 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:27
Autor: TEJO
O godzinie 13 w sobotę i niedzielę w Harrachowie (Republika Czeska) zaczną się zawody w skokach narciarskich w ramach Pucharu Świata. Swoje umiejętności pokaże światowa czołówka skoczków, w tym Adam Małysz.

Zawody główne poprzedzone będą treningami i zawodami kwalifikacyjnymi, które rozpoczną się już w piątek. Do przyjazdu rzeszy kibiców z całej Polski już przygotowuje się policja drogowa. - Akcja "Harrachov 2005" zacznie się 9 grudnia o 7 rano i potrwa do godz. 22, do niedzieli - mówi komisarz Edyta Bagrowska. Funkcjonariusze patrolować będą drogę krajową nr 3 w kierunku przejścia granicznego w Jakuszycach oraz drogę prowadzącą do Przełęczy Okraj.

- Przypominamy, że w weekend zostanie wstrzymany ruch ciężarówek na przejściu Jakuszyce - Harrachov - dodaje ppłk Leszek Duczyński z Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej. Tiry będą kierowane do innych przejść w regionie jeleniogórskim, bądź na parkingi.

Policja apeluje o ostrożność do turystów i kibiców skoków narciarskich, którzy w tych dniach odwiedzą nasz region. W samochodach nie należy zostawiać cennych rzeczy. Trzeba włączyć alarm, a pojazd pozostawić na przygotowanych przez organizatorów parkingach. Najpewniej, podobnie jak w ubiegłym roku, podjazd w najbliższe okolice skoczni narciarskich będzie w weekend niemożliwy.

- Karnety na dwa dni zawodów sprzedaje jeszcze Biuro Almar, które mieści się przy ulicy Jedności Narodowej (telefon 0-757172123) - dowiedzieliśmy się w Centrum Informacji Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Cena: 55 złotych. Istnieje także możliwość dojazdu pod skocznię w Harrachovie specjalnym busem, który będzie kursował wahadłowo z centrum miasta pod Szrenicą.
Strażnicy graniczni przypominają kibicom o konieczności zabrania ze sobą paszportów lub dowodów osobistych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Rocky22 9-12-2005 12:45
A czy ten bus ze szklarskiej bedzie pozniej zabieral ludzi z harrachova do szklarskiej z powrotem??
~TEJO 9-12-2005 17:51
>A czy ten bus ze szklarskiej bedzie pozniej >zabieral ludzi z harrachova do szklarskiej z >powrotem?? Będzie jeździł wahadłowo, czyli tam i z powrotem, pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
788
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group