Wtorek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6868
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Powrót do przeszłości w ruinach warowni

Wtorek, 15 września 2009, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Aldona Hawer
REGION: Powrót do przeszłości w ruinach warowni
Fot. Aldona Hawer
W miniony weekend w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w murach Zamku Bolczów odbyła się impreza ukazująca życie w czasach średniowiecza.

Na wszystkich śmiałków, którzy w deszczową pogodę wdrapali się na zamek przez janowicki las, czekało masę atrakcji. Już po przekroczeniu bramy ruin każdy przybyły czuł się jak gość w średniowiecznej osadzie.

Na miejscu rezydowała średniowieczna Grupa Cornu Cervi z Kopańca oraz Husycka Rota Piesza, które zapewniły doskonałą zabawę przez cały dzień. Na dziedzińcu XIV-wiecznego Zamku Bolczów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jeżeli ktoś marzył o nauce tańca średniowiecznego, miał ku temu doskonałą okazję. Zabawy plebejskie uzupełniane były śpiewem, tańcem i muzyką na żywo! Ciekawym elementem była także prezentacja damskich i męskich ubiorów średniowiecznych.

Sielankowe zabawy przerywane były co jakiś czas przez atak husytów na zamek. Głośne strzały z armaty i krzyki rycerzy na szczęście tylko rozbawiły licznie zgromadzoną publiczność. Żaden uczestnik średniowiecznej zabawy nie mógł także narzekać na głód. Organizatorzy bezpłatnie częstowali jadłem z epoki: pajdami chleba ze smalcem, bądź grochem, a jako popitkę można było skosztować domowych win i miodów.

Podczas całej imprezy była prowadzona zbiórka pieniędzy przez Stowarzyszenie "Mieszkańcy Gminie" na renowację Zamku Bolczów oraz popularyzację jego historii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group