Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3955
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Powrót do przeszłości w ruinach warowni

Wtorek, 15 września 2009, 7:53
Aktualizacja: 7:54
Autor: Aldona Hawer
REGION: Powrót do przeszłości w ruinach warowni
Fot. Aldona Hawer
W miniony weekend w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w murach Zamku Bolczów odbyła się impreza ukazująca życie w czasach średniowiecza.

Na wszystkich śmiałków, którzy w deszczową pogodę wdrapali się na zamek przez janowicki las, czekało masę atrakcji. Już po przekroczeniu bramy ruin każdy przybyły czuł się jak gość w średniowiecznej osadzie.

Na miejscu rezydowała średniowieczna Grupa Cornu Cervi z Kopańca oraz Husycka Rota Piesza, które zapewniły doskonałą zabawę przez cały dzień. Na dziedzińcu XIV-wiecznego Zamku Bolczów każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jeżeli ktoś marzył o nauce tańca średniowiecznego, miał ku temu doskonałą okazję. Zabawy plebejskie uzupełniane były śpiewem, tańcem i muzyką na żywo! Ciekawym elementem była także prezentacja damskich i męskich ubiorów średniowiecznych.

Sielankowe zabawy przerywane były co jakiś czas przez atak husytów na zamek. Głośne strzały z armaty i krzyki rycerzy na szczęście tylko rozbawiły licznie zgromadzoną publiczność. Żaden uczestnik średniowiecznej zabawy nie mógł także narzekać na głód. Organizatorzy bezpłatnie częstowali jadłem z epoki: pajdami chleba ze smalcem, bądź grochem, a jako popitkę można było skosztować domowych win i miodów.

Podczas całej imprezy była prowadzona zbiórka pieniędzy przez Stowarzyszenie "Mieszkańcy Gminie" na renowację Zamku Bolczów oraz popularyzację jego historii.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
368
Tak
29%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group