Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 3902
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powiatowa wojenka w sądzie pracy

Piątek, 13 stycznia 2017, 9:56
Aktualizacja: Sobota, 14 stycznia 2017, 8:34
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Powiatowa wojenka w sądzie pracy
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (12.01) jeleniogórski Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych oddalił powództwo wicestarosty Pawła Kwiatkowskiego przeciwko starostwu powiatowemu w Jeleniej Górze o uchylenie kary nagany, jaką nałożyła na niego starosta Anna Konieczyńska w czerwcu 2016 r. W wyroku sąd argumentował, że uzasadnienie powoda o uchylenie nałożonej na niego kary nagany jest nietrafne. Wyrok nie jest prawomocny.

- Wyrok wydano w oparciu o zeznania tylko jednego pracownika, który składał zeznania pod moją nieobecność. Nie byłem na tej rozprawie zgodnie z sugestią sądu, że nie muszę na niej być, wobec czego, nie miałem możliwości zadawania pytań. Wszystko odbyło się z udziałem pozwanych, czyli starosty i pełnomocnika oraz podległemu staroście pracownikiem – mówił po rozprawie Paweł Kwiatkowski. Wicestarosta zapowiedział, że złoży apelację od wyroku, gdyż uważa, że winę popełnił pracownik, a nie on co wynika z dokumentów, które sąd - jego zdaniem - niezbyt starannie przeanalizował.

- Myślę, że sąd trafnie ocenił zarówno dokumentację, jak i ciąg zdarzeń. W ustawach jest jasno zapisany tryb postępowania, podległość służbowa i sądzę, że sąd jak najbardziej obiektywnie wydał wyrok - powiedziała Anna Konieczyńska.

Przypomnijmy. Starosta ukarała naganą Pawła Kwiatkowskiego za to, że przy wydaniu zezwolenia na wycinkę drzew podczas remontu drogi w Trzcińsku przekroczył swoje kompetencje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group