Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7262
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat zostaje w Euroregionie „Nysa”

Środa, 31 stycznia 2018, 7:18
Aktualizacja: Czwartek, 1 lutego 2018, 8:48
Autor: WAC
Powiat: Powiat zostaje w Euroregionie „Nysa”
Fot. WAC
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Mysłakowicach odbyła się wczoraj (30 stycznia) sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Radni zdecydowali, że jednak powiat jeleniogórski zostaje w Euroregionie „Nysa”.

Radni powiatowi skorzystali z gościny w Mysłakowicach ze względu na trwający w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego remont.

Sesja przebiegała w wyjątkowo spokojnej atmosferze i trwała jak na standardy „powiatowe” wyjątkowo krótko. Kwestią, która wydawało się , że wywoła gorącą dyskusję była zgłoszony przez Zarząd Powiatu projekt uchwały o wystąpieniu ze Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Nysa”.

Jak argumentował przedstawiający projekt dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego Wiesław Dzierzba powodem jaki stał u podstaw podniesienia tej kwestii był trwający od dwóch lat brak współpracy między powiatem, a Stowarzyszeniem. - Nasze wnioski, o środki przyznawane za pośrednictwem Euroregionu również nie zyskiwały akceptacji – mówił W Dzierzba.

W imieniu „Nysy” na sesji wystąpił sekretarz Andrzej Jankowski. - Chciałbym zadeklarować z naszej strony wolę głębszej współpracy z powiatem w zakresie realizacji zadań oraz projektów, między innymi z zakresu turystyki, promocji, komunikacji i drogownictwa. Mam nadzieję, że to sprawi, że w przyszłości temat wystąpienia powiatu z Euroregionu już się nie pojawi.

Dodajmy, że przed sesją nad tematem secesji powiatu z Euroregionu burzliwie debatowała Komisja Rozwoju Gospodarczego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Rady Powiatu. Jak się okazało, argumenty za pozostaniem powiatu w gronie członków Stowarzyszenia były na tyle ważkie, że za wystąpieniem nie opowiedział się żaden z ośmiu członków komisji. Podobnie stało się na sesji. Za uchwałą o wyjściu z Euroregionu nie padł ani jeden głos popierający, przeciw było 10 radnych, zaś ośmiu wstrzymało się od głosu Co ciekawe uchwały, której byli wnioskodawcami nie poparli nawet członkowie zarządu. - Mamy nadzieję, że w przyszłości pojawią się nowe projekty koordynowane przez Euroregion i będziemy mogli z nich skorzystać – podsumował przewodniczący Rozwoju Gospodarczego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Rady Powiatu Leszek Supierz.

W trakcie sesji radni przyjęli też lokalny program wspierania edukacji uzdolnionych uczniów. Podjęli też uchwałę w sprawie przystąpienia powiatu do prac nad strategią rozwoju społeczno-gospodarczego południowej części Dolnego Śląska „SUDETY 2030”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group