Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 9075
Zalogowanych: 58
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Powiat wypowiada umowę dot. urzędu pracy

Środa, 2 października 2024, 8:10
Autor: WAC
Jelenia Góra: Powiat wypowiada umowę dot. urzędu pracy
Fot. Archiwum Jelonka.com
Powiat karkonoski chce zmian w zasadach współfinansowania wraz z Miastem Jelenia Góra Powiatowego Urzędu Pracy.

Porozumienie pomiędzy oboma samorządami, na podstawie którego dzielą się one kosztami działalności Powiatowego Urzędu Pracy, zostało podpisane w 2011 roku. Jednostką prowadzącą instytucje jest powiat karkonoski, a miasto Jelenia Góra jest jednostka dotującą.

Porozumienie jakie mamy w tej sprawie z Miastem jest mocno nieaktualne i nie przystaje do dzisiejszych realiów organizacyjnych i finansowych - mówi starosta Krzysztof Wiśniewski. - Obecnie jako powiat dostajemy na jego utrzymanie subwencje z budżetu państwa. Podobna subwencje otrzymuje także Miasto. Jednak powiat jednak sporo jeszcze dokłada do tej puli z własnego budżetu, a Jelenia Góra tego nie robi.
W związku z tym na ostatniej sesji Rada Powiatu Karkonoskiego podjęła uchwalę o wypowiedzeniu tej umowy. Będzie ona obowiązywała jedynie do końca roku. Myślę, ze gdy uporamy się nieco z tematami związanymi z usuwaniem skutków powodzi zaproszę Pana Prezydenta aby ustalić nowe zasady działania i finansowania PUP - podsumowuje K. Wiśniewski.

Jak zapewnia K. Wiśniewski decyzja radnych powiatowych nie oznacza, ze od nowego roku mieszkańcy Jeleniej Góry zostaną pozbawieni możliwości korzystania z usług PUP.

Nie ma takich obaw, to są kwestie organizacyjno - finansowe pomiędzy naszymi samorządami, które musimy dookreślić aby zabezpieczyć potrzeby jednostki i jej pracowników - zapewnia K. Wiśniewski.

Twoja reakcja na artykuł?

18
28%
Cieszy
30
46%
Hahaha
4
6%
Nudzi
6
9%
Smuci
3
5%
Złości
4
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
973
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
27%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
13%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
48%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
12%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Specjalnie szkoleni rosyjscy agenci sabotują w Europie
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Kilometry
Bliżej ostatniego odcinka ekspresówki
 
112
Poważne zderzenie trzech aut na Sudeckiej
 
Kultura
Teatry uliczne – Teatr Blackout Paradox
 
Aktualności
Szansa na ciepło spod ziemi dla miasta
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group