• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 21:37
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 6957
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Powiat jeleniogórski i Aachen: 20 lat współpracy

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Sobota, 2 października 2010, 8:09
Aktualizacja: 8:23
Autor: Gabi
Fot. TEJO
W hotelu Sandra w Karpaczu spotkali się przedstawiciele zaprzyjaźnionych powiatów i uroczystą konferencją rozpoczęli świętowanie 20–lecia współpracy pomiędzy Jelenią Górą a Aachen (Akwizgran) w Niemczech.

Starosta jeleniogórski Jacek Włodyga zauważył, że z kolegami z zachodu łączą nas coraz mocniejsze więzi. Nadmienił także, że mieszkańcy powiatu mogli odczuć życzliwość w chwilach dla nich istotnych np. podczas powodzi lub katastrofy pod Smoleńskiem. Dodał, że tak naprawdę liczą się ludzie, a nie partie i wyraził nadzieję, że kolejne lata będą równie owocne jak te poprzednie.

– Pielęgnujmy naszą przyjaźń. Jest ona bardzo ważna dla nas i dla naszych narodów. Nasze partnerstwo jest jak dobre wino, z roku na rok jest coraz cenniejsze. Jesteśmy bardzo dumni, że powiat jeleniogórski jest naszym powiatem partnerskim – powiedział starosta powiatu Aachen Helmut Echenberg. Samorządowiec wyraził wdzięczność Polakom, że pomimo zaszłości dziejowych, wyciągnęli dłoń na zgodę i są gotowi do współpracy Zaznaczył dobitnie, że Polska jest tam gdzie powinna, czyli w Europie.

Starostowie zgodnie stwierdzili, że ich powiaty łączą bardzo silne więzi w wielu dziedzinach. Po przemówieniach Jacek Włodyga wręczył swojemu niemieckiemu koledze płaskorzeźbę przedstawiającą połączone dwa herby partnerskich powiatów. W zamian otrzymał piękną grafikę. Oprócz tego starosta Aachen wręczył Jackowi Włodydze i Zbigniewowi Jankielowi, szefowi rady powiatu, najnowszą książkę dotyczącą historii przyznawania nagrody im. Karola Wielkiego.

Obaj panowie byli bardzo wdzięczni za te książki. Następnie głos zabrał Zbigniew Jakiel, który wygłosił krótkie przemówienie, po którym wszyscy wznieśli toast za udaną współpracę. Przedstawiciel delegacji Bambergu pogratulował zgromadzonym tak długiego współdziałania i życzył sobie, aby więzi powiatu jeleniogórskiego z Bambergiem była tak udana. Po konferencji delegacje udały się na wycieczkę m.in. do Muzeum Miejskiego Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie i do Parku Miniatur w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~chriss 2-10-2010 22:02
Mam nadzieję, że to ostatni rok pana Starosty. Może ktoś młodszy będzie energiczniej działał i będzie miał więcej pomysłów na poprawę życia ludzi w regionie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group