Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3559
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Powiat dołączył do Partnerstwa Ducha Gór

Piątek, 29 maja 2020, 6:01
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2020, 11:51
Autor: WAC
Powiat: Powiat dołączył do Partnerstwa Ducha Gór
Fot. Starostwo Powiatowe
W trybie zdalnym, za pośrednictwem łączy internetowych, obradowali wczoraj (28.05) na sesji radni powiatu jeleniogórskiego. Liczący kilkanaście punktów porządek obrad zawierał uchwały oraz sprawozdania poświęcone głównie sprawom społecznym.

Rada przyjęła między innymi sprawozdanie z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w 2019 roku, uchwałę w sprawie określenia zadań finansowanych ze środków z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w 2020 roku oraz oceny zasobów pomocy społecznej w powiecie jeleniogórskim w 2019 roku.

Radni zdecydowali też o przystąpieniu powiatu jeleniogórskiego na prawach członka zwyczajnego do Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Ducha Gór. Tym samym dołączył do siedmiu gmin dotychczas należących do LGD.

Wstąpienie do LGD Partnerstwo Ducha Gór jest ważnym elementem dalszej promocji powiatu – mówi dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego Wiesław Dzierzba. - Widzimy duże pokłady wspólnych działań, które w przyszłości możemy razem realizować, biorąc po uwagę także pozyskiwanie środków ze źródeł zewnętrznych. W przeszłości powiat współpracował już z LGD przy prezentacjach i imprezach. Nasze doświadczenia z tych wspólnych działań są jak najbardziej pozytywne - podkreśla dyrektor.

Radni dokonali również zmian w tegorocznym budżecie powiatu. Teraz po stronie dochodów plan finansowy samorządu zwiększył się o prawie 2,9 miliona złotych. Na tę kwotę składa się głównie powiększona subwencja oświatowa oraz dodatkowe wpływy z Domu Pomocy Społecznej w Kowarach, związane ze zmianą stawki opłaty za pobyt w tej placówce.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group