Jelenia Góra: Powalczyli ze Śląskiem

Poniedziałek, 13 stycznia 2020, 11:28
Aktualizacja: 0:41
Drugi zespół juniorów Sudetów rozegrał dobre spotkanie przeciwko ekipie Śląska Wrocław. Podopieczni Marcina Koperka pokazali, że potrafią nawiązać walkę z najlepszymi.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości - po 10 minutach gry było 11:23, a na początku drugiej kwarty 11:25. Nic zatem nie zapowiadało, że młodszy zespół z Jeleniej Góry powalczy z jedyna niepokonaną ekipą rozgrywek (lider z Wrocławia miał na swoim koncie komplet 13 zwycięstw). Ku uciesze miejscowych kibiców, w drugiej odsłonie jeleniogórzanie podjęli walkę - w 15. minucie było już tylko 21:28, a 19. minucie 28:32! Tuż przed przerwą na parkiecie dominował jednak Dominiak (Śląsk) i do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 29:40. Po zmianie stron przyjezdni powiększyli nieco przewagę i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 56:77.

KS Sudety Jelenia Góra - Exact System Śląsk Wrocław 56:77 (11:23, 18:17, 10:17, 17:20)

Sudety: M. Najman 18, P. Najman 13, Koralewicz 9, Halicki 4, Strzemecki 4, Bulcewicz 4, Starczewski 3, Włoszczyński 1, Skorupa, Błażków, Romanowski.
Śląsk: Dominiak 23, Głodek 21, Hindowicz 12, Soroka 8, Buras 5, Pawełka 4, Wronkowska 4, Puciato, Jaworski, Kuriata.