Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 8130
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

: Powalczą z brudem

Wtorek, 13 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 16:06
Autor: TEJO
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna zapowiada wzmożone kontrole czystości w lokalach gastronomicznych i sklepach spożywczych w okresie świąteczno-noworocznym.

Inspektorzy sanepidu pracują na bieżąco. Kontrole przeprowadzane w grudniu są o tyle ważne, że wówczas nasze miasto odwiedza znacznie więcej turystów. Jeleniogórzanie już robią świąteczne zakupy. - Zdarza się, że wykorzystując tę gorączkę, sprzedawcy wciskają towar przeterminowany, lub na granicy daty przydatności do spożycia - usłyszeliśmy w sanepidzie.

Na szczęście na razie nie stwierdzono poważniejszych uchybień, choć pracownicy stacji są wyczuleni na każdy sygnał. Dostają zgłoszenia o niemiłych zapachach w sklepach i restauracjach.
- Sprawdzamy wszystkie takie doniesienia - zapewniają inspektorzy sanepidu.
Ale ostatnio nie ma powodu do alarmu. W skontrolowanych barach i restauracjach jest czysto. Są tylko niedociągnięcia.

Inspektorzy zwracają uwagę na brud i nieprawidłowy sposób przechowywania jedzenia, na przykład na brudne urządzenia chłodnicze oraz mrożone mięso i ryby bez oznakowania.
Coraz częściej sprzedawane są żywe karpie w sklepach i marketach. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy ryby nie są uszkodzone. Zdarzało się, że do sprzedaży oferowano karpie z owrzodzeniami. Ale po interwencjach taki towar natychmiast wycofywano.

Jedna z większych kar, jaką może nałożyć sanepid to tysiąc złotych mandatu. Tyle można zapłacić za mycie wszystkiego w jednym zlewozmywaku: od warzyw, przez garnki, po talerze dla klientów.

Na sygnały mieszkańców miasta Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna czeka pod nr. telefonu 0-75 643 55 60.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group