Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 4254
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Potrącony na pasach. Pękła mu czaszka

Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 10:09
Aktualizacja: 22:14
Autor: Angela
Pęknięciem podstawy czaszki pieszego zakończył się wczorajszy wypadek, do którego doszło kwadrans przed godz. 19.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

63-letni kierowca samochodu marki Mitsubishi Carisma jechał ulicą Sudecką w stronę centrum Jeleniej Góry. Na przejściu dla pieszych potrącił 71-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania. Po zdarzeniu kierowca z Karpacza tłumaczył policji, że nie zauważył pieszego, który kończył przechodzenie przez jezdnię.

Potrącony w poważnym stanie trafił do szpitala. Jak wykazało badanie alkomatem, kierowca był trzeźwy. Pod wpływem alkoholu był natomiast pieszy, jednak o ile prawidłowo przechodził przez jezdnię, więc jego nietrzeźwość nie będzie miała większego znaczenia dla sprawy.
– Zabezpieczyliśmy nagranie monitoringu, który zarejestrował całe zdarzenie. Ustalane są szczegóły i okoliczności wypadku – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policja ostrzega kierujących, że mimo czarnych nawierzchni dróg, jazda z nadmierną prędkością może być bardzo niebezpieczna. Jak pokazuje natomiast ostatni weekend kierujący zachęceni nieco cieplejszą aurą dociskają pedał gazu do podłogi nagminnie łamiąc przepisy. Tylko minionego weekendu 45 niepokornych zmotoryzowanych zarejestrowano radarem, i dokładanie tyle samo osób zostało uwiecznionych na zdjęciach z pomocą fotoradaru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group