Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potrącił pieszego - relacja z wypadku

Piątek, 29 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 14:46
Autor: Max B.
Jelenia Góra: Potrącił pieszego - relacja z wypadku
Fot. Max B.
Dziś około godziny 21:00 miał miejsce wypadek z udziałem pieszego. Całe zdarzenie rozegrało się w Cieplicach, przy zbiegu ulic Wolności i Junaków, ok. 50m za przejściem dla pieszych.

Pieszy został potrącony vis a vis, sklepu spożywczego, gdzie zrobił zakupy i właśnie wracał do domu. Mężczyzna w wieku sześćdziesięciu paru lat został potrącony, gdy znajdował się 2-3 metry od chodnika. Młody kierowca jadąc samochodem, marki Ford Eskort, w kierunku centrum Jeleniej góry prawdopodobnie nadjechał z nadmierną prędkością, zlekceważył oraz źle ocenił zaistniałą na drodze sytuację.

Z relacji naocznych świadków wynika, że kierowca nie zamierzał zwolnić widząc pieszego na drodze, a wręcz próbował wymusić na staruszku natychmiastowe opuszczenie jezdni. Co skończyło się potrąceniem pieszego oraz uderzeniem samochodu w pobliską latarnię.

Starszy mężczyzna został przewieziony do szpitala z dość poważnymi obrażeniami i potłuczeniami ciała. W chwili opatrywania na miejscu wypadku był on przytomny i reagował na polecenia personelu medycznego.
Kierowca, który w wypadku nie ucierpiał, został przesłuchany przez policjantów i najprawdopodobniej odesłany do domu.

Warto zwrócić uwagę, że kierowcy na pobliskim przejściu dla pieszych notorycznie przejeżdżają na czerwonym świetle! Nawet, gdy na przejście wkraczają piesi. W najgorszym przypadku kończyło się to ostrym hamowaniem samochodu lub rezygnacją z przechodzenia na pasach, ze strony pieszego.

Od autora:

Wracając z miejsca wypadku, przechodziłem po w/w pasach i ku mojemu zdumieniu, kierowca widząc na przejściu mnie oraz dwoje innych osób, zwolnił tylko nieznacznie i bezkarnie przejechał na czerwonym świetle!!!
Zatrzymał się dopiero parę metrów od policyjnego radiowozu, po czym pojechał dalej…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group