Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 9000
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potrącenie na przejściu dla pieszych

Sobota, 19 listopada 2016, 18:49
Aktualizacja: Niedziela, 20 listopada 2016, 16:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Potrącenie na przejściu dla pieszych
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj ( 19.11) ok. godz. 17:40 doszło do potrącenia pieszej, która przechodziła na zielonym świetle z dwójką dzieci przez przejście na ul. Wolności w Jeleniej Górze (przy Aptece „Pod Koroną"). Urazu doznała matka, którą z dziećmi przewieziono do szpitala.

Na skrzyżowaniu ulic PCK i Wolności doszło do zdarzenia drogowego z udziałem osób pieszych. Kierujący samochodem fiat panda wykonując manewr skrętu w lewo z ulicy PCK w ulicę Wolności nie ustąpił pierwszeństwo osobom pieszym - matce z dwojgiem dzieci, którzy przechodzili na zielonym świetle przez przejście dla pieszych. Pamiętajmy o tym, że kierujący miał również zielone światło, ale wykonując manewr skrętu w lewo musi ustąpić pieszym, ponieważ jest tam sygnalizator ogólny s1, a nie kierunkowy, więc ewidentnie ponosi winę za to zdarzenie - powiedział asp. Bogusław Górnisiewicz z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze.

Obrażeń ciała doznała kobieta, jest to uraz lewej nogi. Czekamy na wynik badania lekarskiego, aby odpowiednio zakwalifikować to zdarzenie drogowe - dodał policjant apelując do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

- Pamiętajmy o tym, że zmrok zapada bardzo szybko. Warunki na drodze są bardzo trudne, w dniu dzisiejszym praktycznie cały dzień pada deszcz, ograniczona jest widoczność, szyby są zaparowane w samochodach. Kierujący mają niestety ograniczoną widoczność, więc muszą zachować szczególną ostrożność, aby nie dochodziło do podobnych zdarzeń - przestrzega funkcjonariusz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group