Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7896
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Potop na razie nie grozi

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Poniedziałek, 21 stycznia 2008, 15:01
Aktualizacja: 15:19
Autor: Angela
Fot. TEJO
Jak zapowiadają synoptycy, obfite opady deszczu i topniejący śnieg mogą spowodować wzrost poziomu wody w rzekach na Dolnym Śląsku. A to w wielu miastach grozi podtopieniami piwnic i dróg. Tymczasem naczelnik jeleniogórskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego uspokaja: żywiołu póki co nie będzie.

Od dwóch dni meteorolodzy zapowiadali intensywne opady deszczu w południowo–zachodniej Polsce. Na szczęście kulminacja opadów ominęła Karkonosze. Jak na razie mieszkańcy nie muszą martwić się o swoje piwnice, a już tym bardziej o przejezdność dróg.

– Obecnie stan wody w jeleniogórskich rzekach jest umiarkowany – mówi naczelnik Centrum Zarządzania Kryzysowego, Włodzimierz Belta. – Wysoki stan wody, który przekroczył stan ostrzegawczy i ma obecnie 190 centymetrów, odnotowaliśmy tylko na rzece Kamienna, jednak spowodowane jest to topnieniem śniegu. Jeśli w najbliższym czasie nie spadnie większa ilość deszczu to nie mamy się czego obawiać – dodał.

Stan alarmowy na rzece Kamienna to dwa metry. Do wystąpienia wody z koryta rzeki potrzebne jest co najmniej dwieście trzydzieści centymetrów. W Bobrze stan wody jest przez cały czas umiarkowany, więc podtopienia przynajmniej do najbliższych obfitych deszczów, jeleniogórzanom nie grożą.

Mimo to stan wody na bieżąco monitoruje straż miejska i służby antykryzysowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~były radny 21-01-2008 17:05
Bóg czeka, aż Castoramę wybudują ;-)
~mała 21-01-2008 19:59
umiarkowany tylko patrzec jak znowu zaleje Ludową i Zjednoczenia narodowego plus Cieplicka i nic nie robi sie w tym celu ani nasi posłowie nie walcza o pogłebienie ( uregulowanie rzeki ) ani radni ta bo po co nie ich zalewa
KochaS833 21-01-2008 20:37
Byłem dzisiaj w Piechowicach i było w miarę spokojnie na Kamiennej. W Cieplicach przy Gorzelni mało brakuje, żeby Kamienna "wyszła" ze swojego macierzystego koryta na łąki. Przy "garbatym moście" od ulicy Francuskiej są podtopione łąki. Chyba będą lokalne podtopienia coś mi się tak wydaje...
~_rymcycymcy___ 21-01-2008 21:23
Do ~ byłego radnego ...a planuje jakiś remont ? Nic o tym nie słyszałem nawet w rydzowym radyjku ;)
Hava Nagila 22-01-2008 0:49
Kiedys tu na www.jelonka.com bylo napisane , ze jeleniogorscy straszacy pozarni maja nowe super zabezpieczenia przeciwpowodziowe . Nie powinno byc problemu z powodzia -ktora i tak dotyka JG prawie co roku -staszacy czuwaja . A moze tak by skontaktowac sie z liderami poprzedniego rzadu i wymodlic sie o "zaniechanie " obwitych opadow ???
~KIEROWCA 22-01-2008 9:31
<i> regulamin złamany </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group