Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 5346
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Potop na razie nie grozi

Poniedziałek, 21 stycznia 2008, 15:01
Aktualizacja: 15:19
Autor: Angela
Region Jeleniogórski: Potop na razie nie grozi
Fot. TEJO
Jak zapowiadają synoptycy, obfite opady deszczu i topniejący śnieg mogą spowodować wzrost poziomu wody w rzekach na Dolnym Śląsku. A to w wielu miastach grozi podtopieniami piwnic i dróg. Tymczasem naczelnik jeleniogórskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego uspokaja: żywiołu póki co nie będzie.

Od dwóch dni meteorolodzy zapowiadali intensywne opady deszczu w południowo–zachodniej Polsce. Na szczęście kulminacja opadów ominęła Karkonosze. Jak na razie mieszkańcy nie muszą martwić się o swoje piwnice, a już tym bardziej o przejezdność dróg.

– Obecnie stan wody w jeleniogórskich rzekach jest umiarkowany – mówi naczelnik Centrum Zarządzania Kryzysowego, Włodzimierz Belta. – Wysoki stan wody, który przekroczył stan ostrzegawczy i ma obecnie 190 centymetrów, odnotowaliśmy tylko na rzece Kamienna, jednak spowodowane jest to topnieniem śniegu. Jeśli w najbliższym czasie nie spadnie większa ilość deszczu to nie mamy się czego obawiać – dodał.

Stan alarmowy na rzece Kamienna to dwa metry. Do wystąpienia wody z koryta rzeki potrzebne jest co najmniej dwieście trzydzieści centymetrów. W Bobrze stan wody jest przez cały czas umiarkowany, więc podtopienia przynajmniej do najbliższych obfitych deszczów, jeleniogórzanom nie grożą.

Mimo to stan wody na bieżąco monitoruje straż miejska i służby antykryzysowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group