Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5883
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Potężna inwestycja w Jeleniej Górze

Piątek, 28 maja 2021, 13:56
Aktualizacja: 14:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Potężna inwestycja w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Dzisiaj (28.05) podpisany został akt notarialny, dzięki któremu znany inwestor nabył działkę o powierzchni ok. 15 ha przy ul. Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Piotr Śledź z firmy Soltex planuje wybudowanie domków i apartamentów na wynajem, ale nie kryje, że ma kolejne ambitne plany inwestycyjne.
Jelenia Góra będzie miała bardzo ciekawy obiekt - nie kryje zadowolenia Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

Jak zapewnia biznesmen, początkowo brał pod uwagę tereny koło Zakopanego, jednak do Jeleniej Góry przekonało go wzorowe podejście urzędników.

Przyjęcie, jakie mieliśmy w urzędzie - powoduje, że chce się tu inwestować. Na razie dopięliśmy jedną transakcję, ale na pewno nie będzie ona ostatnia w Jeleniej Górze - zaznaczył Piotr Śledź, inwestor z Wielkopolski.

Budowa ma się rozpocząć już w lipcu 2021 r.

Kupiliśmy prawie 15 ha, jako Holiday Park jesteśmy drugą największą siecią hotelową w Polsce. W ciągu 10 lat chcemy mieć 30-40 tys. miejsc noclegowych, a w ciągu ostatnich 6 lat zbudowaliśmy ok. 10 tys. - opowiadał o swoim biznesie Piotr Śledź.

W Jeleniej Górze w ciągu 15 miesięcy ma powstać pierwszy kompleks, na która ma się składać 450 domków i 600 pokoi hotelowych.

Do tego dojdzie infrastruktura wodna, dużo atrakcji i chcemy cały kompleks poszerzać - zaznaczył P. Śledź, który zapowiada, że pierwszych gości spodziewa się na majówkę 2022 roku.

Na terenie, gdzie w przeszłości planowano budowę aquaparku znajdzie się też część rozrywkowa.

W kolejnym etapie chcemy wybudować park rozrywki z jeziorem, zoo, fokarium - taka mała Wenecja. Następnie planujemy Park Wodny takiego typu jak Suntago koło Warszawy. To perspektywa dwóch lat - zapowiada P. Śledź, który ma m.in. 6 kompleksów Holiday Parku nad morzem i będzie to jego pierwsza inwestycja w rejonie gór.

Zatrudnienie w Holiday Park ma znaleźć kilkaset osób. Działka została sprzedana za 7,5 mln zł plus VAT.

Twoja reakcja na artykuł?

178
48%
Cieszy
49
13%
Hahaha
7
2%
Nudzi
17
5%
Smuci
25
7%
Złości
97
26%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (196) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group