Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7534
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Postawili na kamiennogórską strefę. Zainwestują w Jeleniej Górze

Środa, 11 sierpnia 2010, 8:37
Aktualizacja: 8:39
Autor: "Mo–Ja” Multimedia
REGION: Postawili na kamiennogórską strefę. Zainwestują w Jeleniej Górze
Fot. Mo–Ja” Multimedia
Innowacyjne maszyny, protezy, materiały izolacyjne i meble będą wkrótce produkowane w nowych zakładach powstających w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości. Pracę otrzyma około 200 osób. Nakłady inwestycyjne liczone są w milionach zł. To efekt rocznej pracy przy projektach, ostatecznie ulokowanych w: Kamiennej Górze, Jeleniej Górze, Lubaniu, Nowogrodźcu i Żmigrodzie.

- Branże są bardzo zróżnicowane. Inwestorzy będą poszukiwać zarówno specjalistów, jak i pracowników fizycznych. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na rynek pracy, co na naszym terenie ma ogromne znaczenie – mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.

W Kamiennej Górze 1, 2 mln zł zainwestuje PPHU Andy. Na blisko hektarowej działce przy ul. Magazynowej powstanie zakład specjalizujący się w izolacjach tekstylnych. Budowa ruszy lada moment, pierwsze wyroby opuszczą linię produkcyjną w 2015 roku.

- Produkowane w Kamiennej Górze materace izolacyjne będą wykorzystywane w turbinach parowych, gazowych, silnikach i wymiennikach ciepła. Ich zaletą jest odporność na wysokie temperatury: średnio 600 – 1000 st. Celsjusza. Izolacje będą odbierane przez elektrownie i elektrociepłownie z: Polski, Niemiec, Włoch i Iranu – tłumaczy prezes Krawczyk.

Druga kamiennogórska firma już działa. Spółka Stolko zainwestowała w modernizację dotychczasowego zakładu przy ul. Fornalskiej 420 tys. zł. Produkuje meble biurowe i kuchenne. Na tym nie chce poprzestać- planuje w najbliższych latach rozwinąć swoją działalność.

Nową inwestycję realizuje w Jeleniej Górze Jelenia– Plast. Hala stanie przy ul. Spółdzielczej, na terenie przyległym do działającego zakładu. Planowany wzrost zatrudnienia to 50 etatów, przy zachowaniu dotychczasowego profilu działalności - produkcji artykułów gospodarstwa domowego z tworzyw sztucznych.

- O wielkiej innowacyjności można mówić w przypadku inwestora w Lubaniu - podkreśla Iwona Krawczyk.
Spółka Contur 2000 zagospodaruje 1,6 ha działkę, na której w 2014 roku za blisko 4,5 mln zł zakończy się budowa nowoczesnej firmy. Na rynki: europejski, amerykański, kanadyjski i japoński trafią z Lubania protezy podudzia oraz maszyny i urządzenia medyczne.

W Żmigrodzie działka o powierzchni 2,7 ha w plac budowy zamieni się już w styczniu 2011 roku. Inwestor – Enforest w 11 miesięcy uruchomi tam ekologiczne linie do wytwarzania biomasy z odpadów drzewnych. Kolejna firma- transportowo – logistyczna, kooperant działającego już w strefie przedsiębiorstwa, upatrzyła sobie blisko 2 ha działkę w podstrefie Nowogrodziec. W ciągu roku zainwestuje 4 mln zł. Swoim działaniem obejmie kraje Unii Europejskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
849
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group