Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5053
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka, Miłków: Poseł R. Obaz interweniuje w sprawie likwidacji dwóch szkół

Poniedziałek, 25 maja 2020, 6:03
Aktualizacja: Środa, 27 maja 2020, 10:16
Autor: WAC
Sosnówka, Miłków: Poseł R. Obaz interweniuje w sprawie likwidacji dwóch szkół
Fot. WAC
Wracamy do tematu odrzucenia przez wójta gminy Podgórzyn Mirosława Kalaty arkuszy organizacyjnych dla szkół podstawowych w Sosnówce i Miłkowie, co ma skutkować zawieszeniem zajęć w obu tych placówkach. Interwencję w tej sprawie podjął poseł Robert Obaz.

W ostatni piątek (22.05) R. Obaz przeprowadził kontrolę poselską w Urzędzie Gminy Podgórzyn, gdzie zapoznał się z dokumentami w tej sprawie. Rozmawiał z wójtem gminy Mirosławem Kalatą. Wystosował także pisma z prośbą o interwencję w tej sprawie do Premiera, Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody oraz Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Trudno jest znaleźć słowa na działania pana wójta w sprawie szkół w gminie Podgórzyn - mówi poseł R. Obaz. - Najpierw likwidować chciał szkołę w Sosnówce, gdzie rodzice razem z uczniami sprzeciwili się temu w stanowczy sposób. Przeciwko likwidacji szkoły opowiedział się także Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk. Teraz bez żadnej przyczyny wójt podjął decyzję o wstrzymaniu finansowania szkoły w Sosnówce i Miłkowie. To skandal. Bez żadnych konsultacji, bez zgody Kuratora likwidacja szkoły nie może być przeprowadzona. Czekamy na zarządzenie pana wójta o nieprzyjęciu na następny rok opracowań harmonogramów szkół dla Miłkowa i Sosnówki. Na podstawie tego dokumentu będziemy podejmować kolejne kroki - dodaje poseł.

Twoja reakcja na artykuł?

18
30%
Cieszy
8
13%
Hahaha
6
10%
Nudzi
2
3%
Smuci
8
13%
Złości
19
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group