Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 3526
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Poseł Kmiecik odszedł z partii Palikota

Piątek, 26 września 2014, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 27 września 2014, 10:20
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Poseł Kmiecik odszedł z partii Palikota
Fot. Archiwum Jelonki.com
Poseł Henryk Kmiecik złożył rezygnację z członkostwa w klubie parlamentarnym oraz partii Twojego Ruchu i zamierza ubiegać się o funkcję burmistrza Lubawki. Jako główną przyczynę podaje różnice programowe.

- Miała być zmiana programu po eurowyborach, apelowałem o to wiele razy, ale ze strony Janusza Palikota nie było odzewu - powiedział Henryk Kmiecik, który postanowił, że będzie posłem niezrzeszonym. Parlamentarzysta z Lubawki przyznaje, że namawiano go na zmianę przynależności partyjnej, ale odmówił innym klubom. - Na chwilę obecną nie ma takiej partii w Sejmie, która by mi odpowiadała programowo - dodał.

- Nie dbałem o to, żeby błyszczeć w mediach. Zajmowałem się pracą na dole, z ludźmi - tłumaczy swoją "anonimowość" w lokalnych mediach poseł z okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Na pytania o dorobek w pracy sejmowej, udział w komisjach, interpelacje i wystąpienia na mównicy poseł odsyła do stron sejmowych, gdzie można prześledzić jego aktywność oraz do sejmometru, który wskazuje go jako najbardziej zbuntowanego posła tej kadencji (głosowania wbrew ustaleniom klubu).

Henryk Kmiecik był też przeciwny usuwaniu z klubu parlamentarnego TR Anny Grodzkiej (oficjalnie za przynależność do innej partii). - Rozmawiałem z Anią. Zamierza założyć Koło Zielonych - mówił H. Kmiecik dodając, że nie będzie członkiem tego koła, ale uchylił rąbka tajemnicy dodając, że możliwe jest powstanie nowego klubu przy Wiejskiej.

Biuro poselskie Henryka Kmiecika (niezrzeszonego) nadal będzie funkcjonować w Jeleniej Górze przy ul. Długiej 4/5. Klub parlamentarny Twojego Ruchu (wcześniej Ruchu Palikota) w momencie kulminacyjnym liczył 43 posłów, obecnie po odejściu polityka z Lubawki liczy 28 osób. - Nie zdziwię się jak za miesiąc w klubie pozostanie sam Janusz Palikot - dodał na zakończenie Henryk Kmiecik.

Jak decyzję parlamentarzysty komentują jeleniogórscy działacze partii? - Wyrażę się w sposób dualistyczny: jako prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych oraz jako członek partii:
- Na początku kadencji zwróciłem się do jego biura poselskiego o wsparcie rzeczowe lub finansowe na zorganizowanie paczek dla ubogich dzieci. Niestety spotkałem się z odmową - stwierdził, że nie ma pieniędzy - powiedział Janusz Jędraszko z partii Palikota.

- Jako członek Twojego Ruchu nie darzyłem posła sympatią, nie był dla mnie żadnym wzorem intelektualnym. Był przeciętnym posłem, który w pewnym momencie znalazł się na liście. Podejrzewam, że w nadchodzących wyborach by nie uzyskał takiej liczby głosów i nie dostałby się do Sejmu - skrytykował ostro Henryka Kmiecika kandydat Twojego Ruchu do Sejmiku Wojewódzkiego.
- Na terenie miasta Jeleniej Góry nie było zainteresowania ze strony posła. Myślę, że większość członków TR potwierdzi moje spostrzeżenia - kontynuuje Janusz Jędraszko. Myślę, że to żadna strata dla partii, że poseł Kmiecik odchodzi ze struktur - dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group