Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 7115
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Poseł Kmiecik odszedł z partii Palikota

Wiadomości: Region
Piątek, 26 września 2014, 9:00
Aktualizacja: Sobota, 27 września 2014, 10:20
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Archiwum Jelonki.com
Poseł Henryk Kmiecik złożył rezygnację z członkostwa w klubie parlamentarnym oraz partii Twojego Ruchu i zamierza ubiegać się o funkcję burmistrza Lubawki. Jako główną przyczynę podaje różnice programowe.

- Miała być zmiana programu po eurowyborach, apelowałem o to wiele razy, ale ze strony Janusza Palikota nie było odzewu - powiedział Henryk Kmiecik, który postanowił, że będzie posłem niezrzeszonym. Parlamentarzysta z Lubawki przyznaje, że namawiano go na zmianę przynależności partyjnej, ale odmówił innym klubom. - Na chwilę obecną nie ma takiej partii w Sejmie, która by mi odpowiadała programowo - dodał.

- Nie dbałem o to, żeby błyszczeć w mediach. Zajmowałem się pracą na dole, z ludźmi - tłumaczy swoją "anonimowość" w lokalnych mediach poseł z okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Na pytania o dorobek w pracy sejmowej, udział w komisjach, interpelacje i wystąpienia na mównicy poseł odsyła do stron sejmowych, gdzie można prześledzić jego aktywność oraz do sejmometru, który wskazuje go jako najbardziej zbuntowanego posła tej kadencji (głosowania wbrew ustaleniom klubu).

Henryk Kmiecik był też przeciwny usuwaniu z klubu parlamentarnego TR Anny Grodzkiej (oficjalnie za przynależność do innej partii). - Rozmawiałem z Anią. Zamierza założyć Koło Zielonych - mówił H. Kmiecik dodając, że nie będzie członkiem tego koła, ale uchylił rąbka tajemnicy dodając, że możliwe jest powstanie nowego klubu przy Wiejskiej.

Biuro poselskie Henryka Kmiecika (niezrzeszonego) nadal będzie funkcjonować w Jeleniej Górze przy ul. Długiej 4/5. Klub parlamentarny Twojego Ruchu (wcześniej Ruchu Palikota) w momencie kulminacyjnym liczył 43 posłów, obecnie po odejściu polityka z Lubawki liczy 28 osób. - Nie zdziwię się jak za miesiąc w klubie pozostanie sam Janusz Palikot - dodał na zakończenie Henryk Kmiecik.

Jak decyzję parlamentarzysty komentują jeleniogórscy działacze partii? - Wyrażę się w sposób dualistyczny: jako prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Osób Bezrobotnych oraz jako członek partii:
- Na początku kadencji zwróciłem się do jego biura poselskiego o wsparcie rzeczowe lub finansowe na zorganizowanie paczek dla ubogich dzieci. Niestety spotkałem się z odmową - stwierdził, że nie ma pieniędzy - powiedział Janusz Jędraszko z partii Palikota.

- Jako członek Twojego Ruchu nie darzyłem posła sympatią, nie był dla mnie żadnym wzorem intelektualnym. Był przeciętnym posłem, który w pewnym momencie znalazł się na liście. Podejrzewam, że w nadchodzących wyborach by nie uzyskał takiej liczby głosów i nie dostałby się do Sejmu - skrytykował ostro Henryka Kmiecika kandydat Twojego Ruchu do Sejmiku Wojewódzkiego.
- Na terenie miasta Jeleniej Góry nie było zainteresowania ze strony posła. Myślę, że większość członków TR potwierdzi moje spostrzeżenia - kontynuuje Janusz Jędraszko. Myślę, że to żadna strata dla partii, że poseł Kmiecik odchodzi ze struktur - dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 26-09-2014 9:14
nastepny bohater nie popusci koryta- nie wazne jaki kolor wazne by bylo pelne
~Yrezi Rewor 26-09-2014 9:17
Obólnie "Palikotowanie" to bardzo zły pomysł... Moim zdaniem partia trochę niebezpieczna... bez cudzysłowia...
~ 26-09-2014 9:21
Pan posel nie zaplacil swoim pracownikom, pan posel obraza ludzi, pan posel zaslania sie imunitetem wiec jaki z niego jest czlowiek uczciwy czy kolejny cwaniak- jak sie poszpera w internecie to naprawde mozna duzo sie dowiedziec- wpisac w przegladarke google haslo Henryk Kmiecik i juz mozna sobie poczytac o gosciu
rymcycymcy 26-09-2014 9:47
Prosty mechanizm ! :) ...Palikot zagospodarował elektorat frustratów po samoobronie, teraz przejął to towarzystwo Korwin ...notowania Ruchu lecą na łeb, więc trwa ewakuacja ! :) ...tych samych posłów niedługo zobaczymy w Pisie, bo dokładnie po roku "blask" Korwina zblednie na tyle mocno, że towarzystwo pójdzie za Jarkiem ! :) ...no i wtedy będzie najfajniej ...nastąpi V RP(L) ! :)
~Kris 26-09-2014 10:58
Szczury uciekają z tonącego okrętu....
~paranoja 26-09-2014 11:16
Palikot wydał wszystkie oszczędności na 40 ,nic nie znaczących facetów i d...ntów.4 lata ,immunitet i kasa.Teraz uciekają jak szczury .A o Januszku pozostanie tylko ballada ,że naiwny ,łatwowierny i głupiutki jak za przeproszeniem jedna blondynka tokując o 18 30 w znanej stacjii
~... 26-09-2014 17:02
patria sezonowa się rozpada.. zbieranina marginesu lewackiego
~lulu 26-09-2014 17:46
kto ci pozwolił pisać?
~ 26-09-2014 18:39
Wielka odwaga, bardzo odważni palikotowcy, szykują koryta na innych stanowiskach, mogli tak zrobić 3 lata wstecz !!!
~ 26-09-2014 18:41
Z wróbelka nigdy nie będzie orzeł !!!
~abcdef 27-09-2014 0:25
Heniek,ty rozmawiałeś z Krzyśkiem Bęgowskim,a nie z Anią Grodzką.DNA jemu nie wymarzesz z jego ciała.Urodził się facetem,i takim umrze.
~ 27-09-2014 8:45
ciekawe ilu jeszcze domniemianie zmienilo plec by zasiasc do koryta- np Pani premier swoim postepowaniem bardziej przypomina mafioza niz delikatna kobitke- jej twarz coraz bardziej nabiera cech meskich, natomiast niektorzy z ministrow szczegolnie ci mlodzi bardziej przypominaja zaleknione kobitki niz twardych facetow- te usteczka w ciup i niepewne ruchy lapkami , kokieteryjne spojrzenia - alez mamy rzad pomerdancow ni chlopy ni baby lecz jedno - zlodzieje
~WcPicker 27-09-2014 10:43
I bardzo dobrze niech się rój much rozleci nic z niego dobrego nie ma i nie bedzie. Też sie kiedyś dałem omotać przez nich ale na szczęcie wyrzucili mnie. A do Korwina i tak raczej nie przejdą lewackie łby chyba że w charakterze kretów.
~@ 27-09-2014 20:25
A to ci wydarzenie! doprawdy brakuje tematów...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group