Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 9095
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Pościg za nastoletnim piratem drogowym

Wtorek, 26 stycznia 2021, 7:01
Autor: WAC
Region: Pościg za nastoletnim piratem drogowym
Fot. policja
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi młodemu kierowcy z powiatu lubańskiego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej zmuszając policjantów do pościgu. Staranował blokujący mu drogę ucieczki radiowóz policyjny, posiadał przy sobie narkotyki i kierował pod ich wpływem. Jego rówieśnik, pasażer pojazdu, usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

Kilka dni temu na terenie powiatu lwóweckiego patrol policji podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego volkswagenem golfem. Pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy, poruszających się oznakowanym radiowozem, sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierujący z nadmierną prędkością wjechał na teren Lubania. Tam do pościgu przyłączył się kolejny patrol policji oraz funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy będący wówczas w Lubaniu.

Mężczyzna nie reagował na wydawane sygnały i nadal kontynuował jazdę ulicami miasta - relacjonuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z policji dolnośląskiej. - Ucieczka zakończyła się na jednej ze stacji paliw. Gwałtownie rozpędzony pojazd, aby utorować drogę ucieczki, najpierw uderzył w prawą stronę oznakowanego radiowozu, a następnie wjechał na teren stacji paliw, gdzie najechał na tył tego samego radiowozu blokującego wyjazd ze stacji. Mimo to kierujący volkswagenem w dalszym ciągu podejmował próbę ucieczki, lecz cofając swoim pojazdem uderzył w stojącą na parkingu naczepę ciężarową.

Kierującym samochodem osobowym okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. W kieszeni mężczyzny policjanci znaleźli metalowy młynek z zawartością najprawdopodobniej marihuany. Przeprowadzone badanie narkotestem wskazało, że 17-latek był również pod wpływem działania środka odurzającego. Od mężczyzny pobrano krew, aby poprzez badanie laboratoryjne potwierdzić wynik testu i określić rodzaj substancji.

Podczas brawurowej ucieczki w pojeździe znajdowało się jeszcze dwoje pasażerów. U jednego z nich, także 17-latka, policjanci ujawnili schowane w bieliźnie narkotyki. 20-letnia pasażerka trafiła do szpitala.

17-letni kierowca usłyszał już zarzuty. W konsekwencji grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Nie uniknie również zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Jego rówieśnik odpowie za posiadanie narkotyków.

Twoja reakcja na artykuł?

19
44%
Cieszy
9
21%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
5%
Złości
10
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group