Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8740
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Posadzili drzewko przyjaźni Jelenia Góra – Erftstadt

Sobota, 13 listopada 2021, 10:07
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Posadzili drzewko przyjaźni Jelenia Góra – Erftstadt
Fot. Przemek Kaczałko
Z okazji 30-lecia współpracy Jeleniej Góry i Erftstadt do naszego miasta zawitała delegacja z Niemiec, z burmistrz Erftstadt na czele. Wśród wydarzeń zaplanowanych z okazji jubileuszu było m.in. posadzenie drzewka przyjaźni w parku na Wzgórzu Kościuszki.

Od kilku dni delegacja z miasta partnerskiego Jeleniej Góry przebywa w naszym mieście. W piątek goście brali udział w otwarciu wystawy plakatów Września Jeleniogórskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, a następnie udali się do parku na Wzgórzu Kościuszki, gdzie nieopodal alejki miast partnerskich, burmistrz Erftstadt i prezydent Jeleniej Góry posadzili drzewko przyjaźni.

Stowarzyszenie Przyjaźni Erftstadt - Jelenia Góra istnieje od 30 lat - we wrześniu 1991 roku władze obu miast podpisały akt współpracy i to cały czas istnieje, jest żywym organizmem. Współpraca jest na polach kulturalnych, finansowych, a także wymiana młodzieży - mówił Wojciech Chadży, przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry.
Ta współpraca jest ważna, bo kraje, które niegdyś nie darzyły się przyjaźnią, mogą teraz współpracować, razem rozwijać w ramach Unii Europejskiej. Sadzenie drzewa ma znaczenie symboliczne - powiedziała Carolin Weitzel, burmistrz Erftstadt. - Współpracują nasze szkoły, ale także przedsiębiorcy. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie się dalej rozwijać - dodała burmistrz, która dziękuje bardzo mieszkańcom Jeleniej Góry za wsparcie finansowe po niedawnej powodzi w Erftstadt.

Twoja reakcja na artykuł?

21
75%
Cieszy
1
4%
Hahaha
3
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
324
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group