Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9524
Zalogowanych: 22
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Porządki na cmentarzu

Środa, 23 września 2020, 9:17
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Porządki na cmentarzu
Fot. Miejski Biuletyn Informacyjny pod Szrenicą
W ostatnią sobotę (19.09) grupa mieszkańców miasta wraz z wolontariuszami z Niemiec porządkowała zabytkowy cmentarz ewangelicki w Szklarskiej Porębie Dolnej.

Akcja odbyła się za zgodą Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a brali w niej udział poza mieszkańcami Szklarskiej Poręby także pracownicy Urzędu Miasta, burmistrz Mirosław Graf i radni. Ze strony polskiej koordynował ją Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej wraz z Referatem Promocji Miasta. Poprzedziły ją prace wykonane kilka dni wcześniej przez pracowników Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej polegające na zabezpieczeniu otwartych komór grobowców. Wykoszona została też wysoka trawa oraz zarośla.

Podczas wspólnej akcji w sobotę wynosiliśmy wycięte krzewy, czyściliśmy nagrobki, które po raz pierwszy chyba od 70 lat odsłaniały tajemnicę pochowanych tu przed wojną byłych mieszkańców Szklarskiej Poręby - mówi dyrektor MOKSiAL Anita Kaczmarska. - Ja zabrałam się za nagrobek, który był w totalnej rozsypce, oczyściłam go i poczekałam aż niemiecko-polska grupa skompletuje porozrzucane i potrzaskane kamienie. Jakie było moje zdziwienie gdy okazało się , że udało się odtworzyć piękny nagrobek 10 - letniej dziewczynki. Takich sytuacji było tego dnia wiele.

Twoja reakcja na artykuł?

26
96%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
873
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group