Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3775
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Port Magiczny” i „Zapomniani Podróżni”. Trwa teatralne wędrowanie

Sobota, 6 sierpnia 2011, 17:33
Aktualizacja: 18:24
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: „Port Magiczny” i „Zapomniani Podróżni”. Trwa teatralne wędrowanie
Fot. Petr
Drugi dzień teatralnego wędrowania w toku. O godzinie 15.00 na Placu Ratuszowym ruszył „Port Magiczny”, a o 15.30 ku wielkiej radości tłumnie przybyłej publiki odbył się spektakl „Zapomniani podróżni” w wykonaniu Teatru Cztery Żywioły z Chojnic.

W tym roku Festiwal Teatrów Wędrujących cieszy się wręcz ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców Jeleniej Góry i okolic, jak i osób przybyłych z innych regionów Polski czy z zagranicy w celu uczestniczenia w jednym z najbardziej znaczących przedsięwzięć kultury z jakimi mamy do czynienia w naszym mieście. A że tych mamy tu raczej deficyt – bohaterska frekwencja wcale nie dziwi.

„Port Magiczny”, który ruszył dziś o 15.00 na Placu Ratuszowym objął działania parateatralne przygotowane z myślą o dzieciach i dorosłych. W teatralno-cyrkowym miasteczku autorstwa Teatru Wagabunda z Krakowa mali uczestnicy festiwalu i ich rodzice mogli zobaczyć pokazy żonglerów, akrobatów, mimów, zagrać w najrozmaitsze gry itp.

Z kolei jeśli chodzi o spektakl, który odbył się pod Ratuszem o godzinie 15.30, tj. „Zapomniani Podróżni” w wykonaniu Teatru Cztery Żywioły, był on niezwykłą opowieścią ni to o ludziach, ni to o duchach przeżywających dziwne zdarzenia i równie dziwaczne przygody z pogranicza jawy i snu na zapomnianym, albo już całkiem zlikwidowanym dworcu kolejowym – dworcu, na którym materializują się sytuacje i fantastyczne postaci z przeszłości, czekające na pociąg lub oczekujące gości, którzy już nigdy nie przyjadą.

– Dzisiejszy dzień teatralnego wędrowania robi na mnie naprawdę duże wrażenie. Bardzo podobał mi się spektakl „Zapomniani Podróżni”, albowiem lubię takie schulzowskie klimaty, oniryczne i nieokreślone. Teraz z niecierpliwością czekam na pozostałe projekty przewidziane na dziś. Warto tu być, to świetna impreza – mówił nam Michał Konopa, mieszkaniec Cieplic. Ciąg dalszy relacji już wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
137
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
20%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group