Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5518
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Poprawa komfortu na rowerowych drogach za 420 tys. zł.

Czwartek, 17 marca 2011, 12:48
Aktualizacja: 12:51
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Poprawa komfortu na rowerowych drogach za 420 tys. zł.
Fot. TEJO
Kółko Rolnicze Siedlęcin do 30 września br. poprawi bezpieczeństwo i wygodę dla użytkowników dróg rowerowych przy ul. Sudeckiej i Krzywoustego w Jeleniej Górze.

Do przetargu w ramach projektu „Ścieżka rowerowa - Z doliny Izery do doliny Bobru - I etap”, stanęło trzech przedsiębiorców. Oferta jednego z nich została jednak odrzucona, bo wykonawca nie wykazał, że w ciągu ostatnich pięciu lat wykonał zadanie podobne charakterem i kosztami. Ostatecznie wygrało Kółko Rolnicze Siedlęcin, które kwotą 420 tys.190 zł pokonało firmę z Lubania.

W ramach prac na istniejących drogach rowerowych wzdłuż ul. Sudeckiej oraz na trasie prowadzącej na Perłę Zachodu, zadaniem wykonawcy będzie położenie ponad 200 metrów betonowych obrzeży i niemal 400 m kw. kostki brukowej, którą wyłożone zostaną miejsca postojowe. Na niebezpiecznych odcinkach Kółko Rolnicze Siedlęcin zamontuje około 2,5 km metalowych balustrad. Przy rowerowych traktach stanie też 20 ławek, 10 parkowych stołów, 10 koszy na śmieci i 10 stojaków na co najmniej pięć rowerów. Wykonawca zamontuje też pięć tablic o przebiegu tras.

Miasto szacowało koszty tego zadania na około pół miliona złotych. Oferta okazała się więc tańsza o niecałe 80 tys. zł. 85 procent tej ceny pokryje dotacja unijna, pozostała kwota będzie pochodziła z budżetu miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group