Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6598
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Popołudnie w irlandzkich klimatach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 9 maja 2009, 7:47
Aktualizacja: 7:48
Autor: rylit
Fot. rylit
Wczoraj w jeleniogórskim Empiku zabrzmiały irlandzkie melodie. Zaśpiewał je akompaniując sobie na gitarze Brendan Monaghan z towarzyszeniem skrzypka Nialla McCleana.

Artyści przybyli do Polski, aby wystąpić w sobotę w Kościele Zbawiciela w Cieplicach na koncercie w ramach Wiosny Cieplickiej organizowanej przez Cieplickie Centrum Kultury. Na spotkanie do Empiku w piątek, 8 maja, przybyli prosto z podróży po dwóch nieprzespanych nocach.

Spotkanie było połączeniem krótkiego koncertu i rozmowy z widzami. Brendan Monaghan i Niall McClean opowiadali o tej zwykłej Irlandii, o swoich celtyckich korzeniach, o prostej i porywającej muzyce irlandzkiej. Brendan jest kompozytorem większości wykonywanych przez siebie utworów, choć grywa czasami utworu innych znanych wykonawców irlandzkich.

Oprócz koncertowania obaj muzycy zajmują się nauczeniem muzyki młodych Irlandczyków, starając się im wpoić elementy tradycji i folkloru irlandzkiego. Zapytani o swój stosunek do Polski panowie Brendan i Niall odpowiedzieli, że znają nasz kraj wcześniejszych pobytów i koncertów, które wykonywali w naszym kraju.
W swoim najnowszym singlu „Khatie Shines” wykonują piosenkę P.O.L.A.N.D której tytuł jest związany ze słowami (please only love and never despair) wypowiedzianymi przez Jana Pawła II

Tę i inne piosenki irlandzkich artystów na pewno będzie można usłyszeć na koncercie w sobotę 9 maja 2009r.w zabytkowym Kościele Zbawiciela w Cieplicach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group