Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 5810
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Popłynęli z tangiem

Piątek, 20 sierpnia 2010, 8:39
Aktualizacja: 11:54
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Popłynęli z tangiem
Fot. Gabi
Wczorajszy wieczór upłynął widzom zgromadzonym w BWA pod znakiem tanga. Podzielony był na trzy części wizualną, słuchową i emocjonalno–esencjalną.

O godzinie 19:00 widzowie obejrzeli wzruszający film „Dotyk tanga” w reżyserii Wojciecha Majewskiego. Już sam film nakreślił troszkę czym jest tango i do jakich sfer życia się odnosi.

W drugiej części wieczoru wystąpił duet Tangreen. Zespół tworzą Łukasz Drabina i Gertruda Szymańska. Wykonali oni piękne tanga, milongi i utwory autorskie. Nie zabrakło typowych argentyńskich tang, utworów Jerzego Petersburskiego i przede wszystkim dwóch przepięknych tang Astora Piazzolli. Były to „Światło i cień” oraz „Oblivion”. Bardzo spodobało się słuchaczom „Preludium” Łukasza Drabiny. Duet pokazał, że Polacy też potrafią świetnie wczuć się w klimat Argentyny.

Dzięki nim poczuć można było tą energię, ducha i to, co przyciąga tak liczne rzesze ludzi do tanga, które niewątpliwie nie jest już tylko tańcem, ale jest sztuką samą w sobie.

Gwoździem programu był występ pary mistrzowskiej Luizy Pasierowskiej i Marcelo Almirona. Zatańczyli cztery utwory i zaczarowali publiczność. Osoby siedzące z tyłu aż wstały, aby podziwiać ich grację i budzącą się z dźwięku na dźwięk seksualność. Ich występ zakończyła burza oklasków.

Pierwszy dzień imprezy „Popłyń z tangiem” zgromadził bardzo wielu entuzjastów. Nie wszyscy zmieścili się w BWA, dlatego musieli obserwować pokaz z ulicy.

Dzisiaj o 19:00 odbędzie się spotkanie z Marcinem Miszczakiem, który napisał książkę „Nieboskie Buenos”. Godzinę później zagrają Milonga Baltica, a zatańczą Maria Jureczek i Marcin Miszczak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group