Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 3902
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponownie brak kworum

Sobota, 14 marca 2020, 13:20
Aktualizacja: Niedziela, 15 marca 2020, 13:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ponownie brak kworum
Fot. Przemek Kaczałko
Podobnie jak miesiąc wcześniej, przez brak kworum nie odbyła się sesja Rady Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice. Nieoficjalnie mówi się, że to bojkot ze strony części radnych, którzy chcieli referendum w sprawie odłączenia Cieplic od Jeleniej Góry, na które prezydent miasta nie wyraża zgody.

Na sesję przybyli jedynie: Jerzy Bilski, Jerzy Budziosz, Maciej Kaczor i Jadwiga Perwenis. Przed sesją o swojej nieobecności uprzedzili: Marcin Sidziński i Grzegorz Murawski. Pozostali (bez uprzedzenia przewodniczącego) byli nieobecni: Bernard Knobelski, Maciej Rusek, Paweł Drewniak, Czesław Niemiec, Marcin Polowczyk, Paweł Rabczyński, Marcin Roszak i Waldemar Sopuch. Na planowaną sesję przybyła również przedstawicielka Rady Miejskiej Jeleniej Góry, która miała protokołować posiedzenie oraz - ponownie - dwóch mieszkańców, którzy kolejny raz byli zawiedzeni postawą nieobecnych.

Tym razem, z uwagi na obecność radnej Rady Miejskiej - Gabrieli Zawiły, mieszkańcy nie stracili czasu i mogli wysłuchać danych o kosztach inwestycji i bieżących wydatków od 2000 do 2019 roku, jakie z budżetu Jeleniej Góry przeznaczane są na terenie Cieplic. Była mowa m.in. o 202 milionach złotych na same inwestycje, a do tego nie mniej na bieżące funkcjonowanie, zadania własne gminy.

Na poprzedniej sesji (12.02) była podobna sytuacja - przybyli: Jerzy Bilski, Jerzy Budziosz, Paweł Drewniak, Maciej Kaczor, Maciej Rusek i Marcin Sidziński. Nieobecni byli: Bernard Knobelski, Grzegorz Murawski, Czesław Niemiec, Jadwiga Perwenis, Marcin Polowczyk, Paweł Rabczyński, Marcin Roszak i Waldemar Sopuch.

Jak zaznaczył Jerzy Bilski, termin kolejnej sesji zostanie ustalony po konsultacji z każdym radnym. Wcześniej było ustalone, że odbywają się w drugą środę miesiąca.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
14
64%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
9%
Złości
4
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group