Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 7676
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponieważ mówisz, że widzisz… – w sobotę

Wtorek, 12 lipca 2016, 7:58
Aktualizacja: 8:00
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Ponieważ mówisz, że widzisz… – w sobotę
Fot. Organizator
Taki tytuł ma duchowy spektakl przygotowany przez młodzież z całej Polski uczestniczącej w warsztatach obozu ewangelizacyjnego w Jeleniej Górze, prowadzonego przez pastora Andrzeja Sieję. Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem Katarzyny Morawskiej, aktorki Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze i ma skłonić widzów do refleksji? Nad czym? Tego dowiemy się już w sobotę (16.08) o godz. 11.00 i 17.00. Wstęp jest wolny.

Będzie to rodzaj happeningu. - Najprościej rzecz ujmując - jest to próba odkrycia, odsłonięcia innego wymiaru rzeczywistości w jakiej żyją konkretni ludzie, w jakiej chorują i w jakiej w końcu by poumierali, gdyby nie ratunek, który przechodzi obok nich w postaci zwykłej informacji i staje się kluczem do ich serc, życiem dla tych, którzy chcą – takim opisem wyjaśniają to organizatorzy wydarzenia.

- To sztuka, która ma skłonić do refleksji – mówi pastor Andrzej Sieja. – Często w natłoku informacji i codziennym życiu trudno jest zobaczyć to, co naprawdę ważne i w ogóle to co się naprawdę dzieje. W naszych warsztatach udział bierze około 40 młodych ludzi z całej Polski, z czego połowę zobaczymy na scenie – dodaje pastor.

Sztuka zostanie wystawiona dwukrotnie: najpierw w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego przy ul. Panieńskiej 36 – 16 lipca o godz. 11.00 , a następnie (tego samego dnia) na Placu Ratuszowym godz. 17.00 (podczas odbywającego się Festiwalu Teatrów Ulicznych).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group