Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6584
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ponad 600 osób w Biegu Niepodległości

Piątek, 11 listopada 2016, 11:10
Aktualizacja: 18:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Ponad 600 osób w Biegu Niepodległości
Fot. tor
Punktualnie o godzinie 11:00 wystartował III Bieg Niepodległości. Biegacze, którzy mieli do pokonania 10 km wystartowali z Placu Ratuszowego, a połowę krótszy dystans miał start w okolicach zajezdni MZK na ul. Wolności. W sumie, 98. rocznicę odzyskania niepodległości uczciło w ten sposób ponad 600 osób, nie tylko z Jeleniej Góry.

Na starcie można było zobaczyć przekrój wiekowy od najmłodszych (rodzice pchający wózek) po seniorów. - Od 36 lat biegam, zachęcam młodych do biegania - powiedziała Genowefa Nowakowska z Jeleniej Góry, która wczoraj biegała w Legnicy. - Ważne jest ukończenie, niech wszyscy dobiegną do mety, czas nie jest ważny - mówiła pani Genowefa.

- Przyjechaliśmy dużą grupą ze Zgorzelca, aby uczcić Święto Niepodległości. Mamy dosyć blisko do Jeleniej Góry, jest fajna trasa - mówił przed startem Adam Kondycki z Edi Team Zgorzelec.

Biegacze przyznają, że dla każdego z nich start z okazji Święta Niepodległości to niemal obowiązek. - Przy okazji można się wyżyć na sportowo bez rewelacji czasowych, bardziej rekreacyjnie - przyznał Andrzej Kołodziej z Miłkowic koło Legnicy, który jutro wystartuje w RuneXTreme Ledwie Dycha na Górze Szybowcowej.

Tradycyjnie, otwarcia biegu metą w Cieplicach dokonał prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. - Gratuluję wszystkim, którzy tak rano wstali i są gotowi. Bardzo się cieszę, że Święto Niepodległości obchodzimy nie tylko oficjalnie, ale że miasto także się bawi. A jest powód do radości, bo 98 lat temu odzyskaliśmy niepodległość - powiedział Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group